Burmistrz Jarosław Okoczuk zaprasza mieszkańców do udziału w tegorocznych Dnach Trzebini. Zapowiada się świetna zabawa.

Dni Trzebini 2023 plakat www copy

Już dziś, 23 czerwca, o godz. 20.00, wraz z artystami Opery Krakowskiej zabierzemy Was w „Muzyczną podróż w Małopolsce" - projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Usłyszymy przeboje i utwory skomponowane do popularnych filmów i seriali oraz piosenek autorstwa wybitnego kompozytora i jazzmana Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. Wszyscy je znamy; "Nie lubię poniedziałku", "Janosik", "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", "Czterdziestolatek", "Podróż za jeden uśmiech", "Wojna domowa", "Miłość swe humory ma", "Nie bądź taki Szybki Bil", "Zakochani są wśród nas", "Stawiam na Tolka Banana" i wiele innych.

plakat Muzyczna podroz w Małopolsce z kubikiem copy

W sobotę na scenie królować będzie disco polo. Usłyszymy Monikę Chwajoł, dawniej gwiazdę programu "Królowe życia", dziś przede wszystkim wokalistkę disco polo. Zaśpiewają także formacje Joker i Quest. Zanim jednak popularne zespoły tego gatunku wyjdą na scenę, mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć występy dzieci i młodzieży ze szkół, przedszkoli, domów kultury.

Na tym nie koniec sobotnich atrakcji. 24 czerwca do Trzebini zawita Rajd Polski Historyczny. To impreza, której trasa nawiązuje do dawnych etapów najstarszego po Monte Carlo rajdu na świecie – Rajdu Polski. Jego formułą jest jazda na regularność – tak jak w dawnych latach wygrywa nie najszybszy, a ten, kto pokona trasę z prędkością najbardziej zbliżoną do zadanej przez organizatora.

W niedzielę usłyszymy grający indie rocka zespół Lorein. Gwiazdą wieczoru będzie ex Mannam. Formację tworzą muzycy dawnego zespołu Maanam z nową wokalistką Agnieszką Bieńkowską. Finał zapowiada się tanecznie. Specjalnie dla mieszkańców gminy zagra polski DJ C-Bool.

Tegorocznym Dniom Trzebini towarzyszyć będą obchody 100-lecia piłki niżej w gminie. 23 czerwca na boisku w Trzebini przy ul. Ochronkowej 24 A i Miejskim Stadionie Sportowym, w godzinach 15.00 - 18.00, odbędą się mecze drużyn młodzieżowych, zakończone wręczeniem medali.

24 czerwca 2023 r. godz. 11.00 zapraszamy na Miejski Stadion Sportowy na mecz TS Wisła Kraków – MKS Trzebinia.

Natomiast w niedzielę o godz. 14.00 rozpocznie się uroczysta gala wręczenia medali okolicznościowych dla osób zasłużonych w rozwój trzebińskiego sportu, a ok. godz. 16.00 zaplanowane są rozgrywki seniorów trzebińskich drużyn kontra oldboje.