Zakończyły się prace związane z przepięciem sieci kanalizacyjnej na osiedlu Energetyków w Trzebini i przekierowaniem jej dalej na oczyszczalnię ścieków.

 

kanalizacja energetyków

Na miejscu realizacji prac ziemnych był ostatnio Mirosław Cholewa, zastępca burmistrza Trzebini, który od początku zabiegał o rozwiązanie problemu, wraz z przedstawicielką mieszkańców Karoliną Cyran.

Od dłuższego czasu mieszkańcy bloków na osiedlu Energetyków skarżyli się na nieprzyjemny zapach i ścieki pojawiające się w pobliskim lesie. W tej sprawie było wiele interwencji. Rozwiązanie problemu zlecono Wodociągom Chrzanowskim Sp. z o.o. Po sprawdzeniu okazało się, że blisko dwadzieścia lat temu ktoś, być może przez pomyłkę, wpiął sieć kanalizacji sanitarnej do burzowej, co skutkowało niemałymi uciążliwościami dla pobliskich mieszkańców. Koniecznie było przepięcie sieci. Spółka chciała to zrobić już wcześniej. Nie wiedziała jednak, czy teren, z uwagi na zagrożenie powstawaniem zapadlisk, jest bezpieczny. Dopiero, gdy Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. odpowiedziała na pismo w tej sprawie, rozpoczęto roboty.

Jak informuje Szymon Wyrwik z Chrzanowskich Wodociągów, prace się zakończyły. Dokonano przepięcia i skierowano ścieki na oczyszczalnię. Jednak, jak dodaje, to tymczasowe rozwiązanie. Konieczna jest bowiem przebudowa sieci na tym odcinku, co wymaga przygotowania projektu.

kanalziacja energetyków1

Kanalziacja została przepięta