Gmina pozyskała ogromne dofinansowanie do rozbudowy ul. Trzebińskiej w Młoszowej. W piątek burmistrz Jarosław Okoczuk oraz Roman Wcisło, zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie, podpisali umowę w tej sprawie.

podpisanie umowy1

Umowę o dofinansowaniu dla Trzebini podpisują Roman Wcisło, zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich oraz Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini

Na rozbudowę ul. Trzebińskiej Gmina otrzyma z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 599 779 zł. Po wykonaniu tej inwestycji mieszkańcy zyskają wygodne połączenie pomiędzy osiedlem Widokowym w Trzebini a Młoszową. Zadanie zakłada rozbudowę drogi na odcinku liczącym około 163 metrów wraz z budową kanalizacji deszczowej i oświetlenia. Dodatkowo powstanie tam ścieżka pieszo-rowerowa. Przetarg na realizację robót został ogłoszony. Wpłynęły dwie oferty. Najtańszą złożyła spółka Krisbud z Trzebini. Chce się podjąć zadania za kwotę 1 092 196 zł. Po podpisaniu umowy z Gminą, na wykonanie prac będzie miała 3 miesiące.

- To kolejne duże pieniądze, jakie w ostatnich miesiącach pozyskaliśmy na realizację robót drogowych w naszej gminie, a konkretnie w sołectwie Młoszowa. Wcześniej otrzymaliśmy 1 000 000 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont ul. Szembeka i przebudowę ul. Trzeciej w tej miejscowości. Tam prace już trwają. Robimy to przede wszystkim po to, by poprawić bezpieczeństwo oraz komfort jazdy na naszych drogach – mówi Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini.

podpisanie umowy