Burmistrz Jarosław Okoczuk obiecał mieszkańcom remont ul. Emilii Plater oraz ul. Kościelnej w Trzebini i słowa dotrzymuje. Te dwa zadania drogowe zostaną wykonane i to przy ogromnym wsparciu finansowanym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Kościelna2

Ul. Kościelna w Trzebini była remontowana w poprzednich latach, ale na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką do kościoła. Wkrótce nowa nawierzchnia pojawi się aż do skrzyżowania z ul. Starowiejską.


Właśnie przyszła informacja o przyznaniu Gminie dofinansowania w wysokości blisko 800 tys. zł na remont tych dwóch dróg gminnych.

Ul. Emilii Plater to droga na osiedlu Wodna, łącząca Trzebinię z Chrzanowem. Właśnie tą ulicą jeździło wielu kierowców, gdy drogowcy zamknęli wiadukt na krajówce lub gdy nie był możliwy przejazd pod wiaduktem kolejowym na ul. Sikorskiego. Dla wielu wciąż to najszybsze połączenie z Chrzanowem.

- Droga nie była remontowana od wielu lat. Jest mocno wyeksploatowana. Odkąd zostałam radną, wnioskuję o jej remont. Cieszę się, że w tej kadencji wykonana zostanie tam nowa nawierzchnia – mówi radna Katarzyna Majewska.

emili plater z dzieckiem

Ul. Emilii Plater na osiedlu Wodna. Na remont drogi Gmina pozyskała ponad pół miliona złotych

Zanim jednak drogowcy wezmą się za naprawę drogi, Wodociągi Chrzanowskie Sp. z o.o. muszą wymienić sieć wodociągową, co mają wykonać w ciągu kolejnych miesięcy. Gdy zakończą roboty, na liczącym blisko 400 metrów odcinku ul. Emilii Plater pojawi się nowa nawierzchnia. Wyremontowany zostanie również chodnik. Zadanie szacowane jest na 673 873 zł, w tym aż 80 proc. Gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Z rządowych pieniędzy udało się zdobyć dofinansowanie również do remontu ul. Kościelnej w centrum miasta, na odcinku do skrzyżowania z ul. Starowiejską. Na ten cel Gmina pozyskała 259 423 zł (wartość zadania szacowana jest na 324 279 zł). Prace mają być wykonane jeszcze w tym roku.

- Każdego dnia z tej drogi korzysta bardzo wiele osób, m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8, parafianie, mieszkańcy odwiedzający groby swoich bliskich na pobliskim cmentarzu. Wniosek o wyremontowanie tego odcinka złożyłem do burmistrza początkiem roku, gdy przyszła informacja o kolejnym naborze do rządowego programu – podkreśla radny Wojciech Hajduk.

Kościelna1

Remont odcinka ul. Kościelnej do skrzyżówania z ul. Starowiejską szacowany jest na 325 tys. zł

Burmistrz, wsłuchując się w głosy mieszkańców, złożył wnioski o dofinansowanie. Z sukcesem.

- To kolejne dotacje, jakie pozyskaliśmy w ostatnim czasie na poprawę bezpieczeństwa i komfort jazdy na gminnych drogach. I jestem przekonany, że nie ostatnie – sygnalizuje burmistrz Jarosław Okoczuk.