W niedzielę 20 sierpnia świętowano dożynki gminne. W tym roku gospodarzem imprezy było osiedle Siersza. W wydarzeniu uczestniczyło bardzo wielu mieszańców oraz zaproszeni goście.

korowód4

Barwny korowód dożynkowy

Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w intencji nie tylko rolników, ale również działkowców, pszczelarzy i ogrodników. Po nabożeństwie kolorowy korowód dożynkowy na czele z orkiestrą dętą przeszedł na plac przy remizie OSP w Sierszy. W imieniu społeczności Sierszy gości powitał przewodniczący rady osiedlowej Mateusz Król, który nie ukrywał radości, że tak wiele osób skorzystało z zaproszenia i postanowiło wziąć udział w imprezie. Towarzyszyła mu Ewa Feliksiak z Trzebińskiego Centrum Kultury.

- Dożynkowe święto to czas radości i podziękowań – Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. To także czas refleksji nad tym, jak ważna jest ludzka solidarność i współdziałanie, by było z czego upiec chleb, i jak go podzielić – mówiła Ewa Feliksiak.

Obrzęd dożynkowy zaprezentowały gospodynie z Koła w Sierszy. Na scenie wystąpiły także pozostałe koła gospodyń z terenu gminy. Burmistrz oraz starostowie dożynek Beata i Jacek Kurkowie częstowali chlebem. Swoje stoiska mieli pszczelarze, koło łowieckie, muzeum regionalne w Trzebini, a także firma MIKI, odpowiadająca za  gospodarowanie odpadami.

Po części oficjalnej, odbyła się biesiada przy muzyce.