Nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy o wartości pół miliona złotych trafił do strażaków z jednostki OSP Siersza. Jego zakup był możliwy dzięki pomocy finansowej z Województwa Małopolskiego. To wsparcie na usuwanie skutków pogórniczych zapadlisk, z jakimi od wielu miesięcy zmaga się nasza Gmina.

OSP Siersza

Uroczyste przekazanie sprzętu dla OSP Siersza

Sprzęt przekazano w piątek 12 stycznia. W uroczystości wzięli udział Iwona Gibas, członkini zarządu Województwa Małopolskiego, radni wojewódzcy Tadeusz Arkit i Rafał Kosowski, st. bryg. Jacek Kukuła, zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie, Zbigniew Duda, prezes Zarządu Powiatowego OSP, radni gminni i powiatowi, a także przewodniczący rad osiedlowych. Strażacy otrzymali m.in. nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, quada, przyczepę oraz szereg drobniejszych rzeczy – uprząż alpinistyczną, liny ratownicze, taśmy alpinistyczne, kaski, nosze, maty, maszty oświetleniowe, i wiele innych.

- Dzięki inicjatywie i akceptacji radnych sejmiku Województwa Małopolskiego oraz zarządu województwa przyznano nam pieniądze na walkę z pogórniczymi zapadliskami. Nie mogliśmy ich wydać na remont strażnicy, co wstępnie planowaliśmy. Mogliśmy za to kupić sprzęt, dzięki któremu zwiększy się efektywność pracy strażaków oraz stopień przygotowania operacyjnego. Musimy być bowiem przygotowani na każdy scenariusz – mówi burmistrz Jarosław Okoczuk.

- Może różnimy się w poglądach, ale bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas najważniejsze. Wspieramy Gminę Trzebinia w podejmowanych działaniach. Cieszę się, że mogliśmy doposażyć jednostkę w tak dużą ilość dodatkowego sprzętu – dodaje Iwona Gibas, członkini zarządu Województwa Małopolskiego.