Piszemy tam o sprawach, które Was dotyczą. W najnowszym wydaniu przeczytacie m.in. o zatwierdzonym na 2024 rok budżecie Gminy z rekordową kwotą na zadania inwestycyjne i remontowe.

Biuletyn Gminny styczeń

O tegorocznym budżecie rozmawiamy z burmistrzem Jarosławem Okoczukiem, który mówi nie tylko o zaplanowanych inwestycjach i remontach. Odnosi się również do niektórych opinii, wyrażonych na sesji budżetowej.

W biuletynie jest też artykuł o już realizowanych zadaniach inwestycyjnych. Odwiedziliśmy plac budowy Manufaktury - obiektu wielofunkcyjnego, jaki powstaje u zbiegu ulic Krakowskiej i Ochronkowej w Trzebini, remizy dla OSP Trzebinia oraz wiaduktu i nowych połączeń drogowych w Młoszowej.

W gazecie jest też fotorelacja z Diamentowych Godów, które świętowało niedawno dziewięć par, a także z setnych urodzin mieszkanki gminy Marii Grzybowskiej.

Jest też wzmianka o realizowanych w gminie programach dopłaty do leków, czy sterylizacji psów i kotów,  o finale WOŚP w Trzebini, czy przymiarkach do budowy nowego parkingu przy przystanku kolejowym w Dulowej.

Nie brakuje też informacji z naszej miejskiej biblioteki, w tym tak lubianej przez naszych Czytelników recenzji książki. Tym razem jest to opinia biografii Matthew Perry’ego.

Biuletyn_Gminny_Z_serca_Trzebini_styczeń_2024.pdf