W poniedziałek drogowcy rozpoczynają prace związane z przebudową niebezpiecznego skrzyżowania ulic Marszałka Piłsudskiego i Kościelnej w Trzebini. W tym miejscu docelowo powstanie sygnalizacja świetlna.

 

skrzyżowanie

Rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania ulic Marszałka Piłsudskiego i Kościelnej w Trzebini

To jedno z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście. Dochodziło tu do licznych kolizji. Zdarzały się również wypadki. Wielu kierowców przejeżdża tędy z nadmierną prędkością. Problemem jest także wyjazd z ul. Kościelnej w stronę trzebińskiego Rynku. Również piesi wielokrotnie postulowali o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu.

Po wielu latach dyskusji, wreszcie ruszają prace. Ul. Marszałka Piłsudskiego to droga województwa. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Jak informuje spółka Berger Bau Polska sp. z o.o., która na zlecenie ZDW wykonuje roboty, prace rozpoczynają się w poniedziałek. Na czas realizacji zadania, konieczne jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu. W I etapie zamknięty zostanie pas ruchu DW 791 od strony Dworu Zieleniewskich. Jednak wjazd do Dworu i pobliskiego sklepu zostanie zapewniony. Ruch odbywać się będzie jednym pasem i tymczasowo staną tam światła. Zamknięty zostanie również wlot w ul. Kościelną. Objazd do ul. Kościelnej poprowadzony zostanie ul. Starowiejską.

Za wszelkie utrudnienia na czas realizacji inwestycji przepraszamy.