W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, w samo południe, w rejonie urzędu miasta posadzono miododajne drzewa. Mieszkańcy otrzymali zaś w prezencie od Gminy budki dla ptaków oraz domki dla owadów.

akcja12

Dariusz Wilk, prezes zarządu Atagor Sp. z o.o. i Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini, wspólnie sadzili dziś drzewa

Wydarzenie to część akcji ekologicznej „Trzebinia po stronie natury”. Było realizowane we współpracy z firmą Atagor Sp. z o. o. z siedzibą w Trzebini. Władze spółki zakupiły rośliny do nasadzenia. To wiśnie, robinie, świdośliwy i klony. Kilka drzew osobiście posadzili prezes zarządu Atagor Sp. z o.o. Dariusz Wilk oraz burmistrz Jarosław Okoczuk.

- To już kolejna nasza wspólna akcja z firmą Atagor. Zdecydowanie warto sadzić w mieście drzewa. Mają korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, oczyszczają powietrze, dają cień, są ozdobą naszego miejskiego krajobrazu i schronieniem dla wielu istot. Od kilku lat stawiamy na miododajne gatunki. Oczywiście nie dają miodu same z siebie, ale są konieczne do jego produkcji, bo pszczoły zbierają z nich nektar – podkreśla burmistrz Jarosław Okoczuk.

Z myślą o owadach w ramach akcji rozdano 30 budynek dla owadów. Chętni mieszkańcy mogli też otrzymać 20 budek dla ptaków. Zainteresowanych nie brakowało.