W Myślachowicach otwarto Ambasadę Kreatywnej Sztuki i Rekreacji. Co kryje ta nazwa?

czolowka

Uroczyste otwarcie ambasady z udziałem Jarosława Okoczuka, burmistrza Trzebini, Iwony Gibas, członkini zarządu Województwa Małopolskiego, Włodzimierza Korczyńskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Chrzanowskiego, Jacka Wocha, sołtysa Myślachowic, Adama Potockiego, dyrektora TCK, Anny Jaworskiej, kierowniczki TPR oraz Ewy Jędrysik z TCK

W budynku Trzebińskiego Parku Rozrywki, nad wrotkowiskiem, powstało kilka nowoczesnych pracowni - sala kreatywna, dźwięku, światła i przestrzeni oraz ruchu i tańca, a także multimedialna. Każde pomieszczenie jest wyremontowane i w pełni wyposażone. Odbywają się tu warsztaty malarstwa, ceramiki, rzeźby, zajęcia taneczne, sportowe. Jest to miejsce umożliwiające wszechstronny rozwój wszystkim zainteresowanym.

Całkowity koszt realizacji projektu to blisko pół miliona złotych. Trzebińskie Centrum Kultury pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 309 741 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Resztę pokryła Gmina.

- To jedyne takie miejsce nie tylko w powiecie, ale chyba w całej Małopolsce. Mamy piękne sale i ludzi, którzy będą tu organizować ciekawe zajęcia. I to nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych – mówi Anna Jaworska, kierowniczka Trzebińskiego Parku Rozrywki w Myślachowicach.

- Dwa lata temu otworzyliśmy wrotkowisko. Dziś finalizujemy kolejny etap inwestycji – pracownie, gdzie będą się odbywały zajęcia ruchowe, tańca, artystyczne, wokalne, ceramiczne i wiele innych – dodaje dyrektor TCK Adam Potocki.

Zadanie objęło modernizację parku rozrywki, w tym roboty budowlane (przebudowę ścian, podział jednego pomieszczenia na dwa, kompleksową wymianę instalacji elektrycznej, montaż wentylacji i klimatyzacji, montaż sufitów podwieszanych, wykonanie nowej wylewki na podłogach, modernizację schodów i wymianę balustrady) oraz zakup wyposażenia (mebli na wymiar i pozostałego wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności domu kultury).

Program zajęć organizowanych w Ambasadzie Kreatywnej Sztuki i Rekreacji dostępny jest na fanpage Domu Kultury w Myślachowicach na FB.