Trzebinia pozyskała pieniądze na remont i doposażenie stołówek szkolnych w trzech gminnych szkołach.

stołowki

W Psarach z posiłków przygotowywanych w szkole korzystają zarówno przedszkolaki i uczniowie

Przywrócenie kuchni w szkołach to jeden z priorytetów burmistrza Jarosława Okoczuka do realizacji w tej kadencji. W części placówek funkcjonują. Ale lata świetności najczęściej mają już za sobą. Tak jest choćby w Szkole Podstawowej w Psarach czy w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Młoszowej.

- W naszej szkole funkcjonuje oddział przedszkolny. Jest i kuchnia, gdzie przygotowywane są posiłki zarówno dla przedszkolaków, jak i uczniów. Pomieszczenie wymaga jednak gruntownego remontu. Trzeba wykonać przede wszystkim nową wentylację. Musimy wymienić też wyposażenie. Część urządzeń jest mocna wyeksploatowana. Dzięki staraniom władz miasta i pozyskanej dotacji będzie to możliwe. Na pewno poprawi się komfort pracy naszych pracowników, którzy każdego dnia przygotowują posiłki. Nowy sprzęt pozwoli im urozmaicić menu. Jestem przekonana, że więcej dzieci będzie korzystało z obiadów w szkole – mówi Anna Mendela, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Młoszowej.

Na doposażenie i poprawę standardu w stołówce szkolnej w Młoszowej Gmina pozyskała 80 000 zł. Całość zadania szacowana jest na 100 000 zł. Blisko 80 000 zł ma kosztować remont kuchni i jadalni w Psarach (wielkość dofinansowania wynosi 63 668 zł). Udało się też otrzymać 25 000 zł na remont i wyposażenie pomieszczenia do spożywania posiłków w Szkole Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Trzebini. Całość prac ma kosztować 31 250 zł. Pieniądze pochodzą z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

stolowka3

Kuchnia w szkole w Psarach wymaga remontu