W poniedziałek 23.07.2018 r. w ramach realizacji porozumienia o współpracy z naszym miastem partnerskim, do Trzebini przyjechała 16-osobowa grupa z Francji. Zwiedzanie miasta rozpoczęło się od wtorkowego spotkania z Grzegorzem Żuradzkim Pełniącym Funkcję Burmistrza Miasta Trzebini.

kolonisci z Fr 24.7.2018002

Następnie koloniści udali się na objazd, podczas którego zobaczyli m.in. Rynek, Dwór Zieleniewskich, Dom Kultury i boisko w Myślachowicach, Sanktuarium Matki Bożej w Płokach i Miejską Bibliotekę. Kolejnym punktem wypoczynku jest pobyt na kąpielisku Balaton.

Grupa młodzieży, która wcześniej przebywała w Zakopanem i Ojcowie, do soboty 28.07 będzie w Trzebini. W planach oprócz odwiedzenia różnych miejsc na terenie naszej gminy ma jeszcze zwiedzanie Krakowa, Ogrodzieńca i wycieczkę do Energylandii.

Zgodnie z zapisami porozumienia o współpracy w dniach od 28.07 do 09.08.2018 r. na zaproszenie naszych partnerów z Billy-Montigny do Francji pojedzie 14-osobowa grupa kolonistów z Trzebini z opiekunami. W programie pobytu strona francuska przewidziała Paryż, Berck sur Mer oraz Maisnil les Ruitzer.