W sobotę 28 lipca 2018 r. na Błoniach Karniowickich po raz kolejny odbyła się impreza plenerowa „Trzebińskie Lato na Polu” skierowana szczególnie dla członków organizacji pozarządowych w podziękowaniu za pracę wykonywaną na rzecz lokalnej społeczności.

latoNApolu7.2018001

W tegorocznej edycji "Trzebińskiego Lata na polu" brało udział około 700 osób reprezentujących 25 trzebińskich organizacji pozarządowych oraz 3 chrzanowskie, a także liczne grono mieszkańców Gminy Trzebinia.

 

W ramach Pikniku odbyły się pokazy sceniczne w formie śpiewu i tańca. Na scenie zaprezentowały się grupy: Koła Gospodyń Wiejskich z Psar, Czyżówki, Karniowic i Młoszowej, zespół folklorystyczny „Bolęcanie” oraz zespół taneczny Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Chrzanowa. Odbyła się piknikowa loteria fantowa, prowadzona przez Placówkę Wsparcia Dziennego DOM w Gaju, której organem prowadzącym jest Fundacja DORY START. Dochód z loterii przeznaczony zostanie na wsparcie działalności placówki, zwłaszcza na wyjazd wakacyjny dla podopiecznych.

 

Podczas trwania Trzebińskiego Lata na Polu została zorganizowana również wystawa rękodzieła artystycznego seniorów. Wystawę można oglądać do końca sierpnia 2018 r. w holu Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini przy ul. Narutowicza 10, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 900 do 1800 . Uczestników imprezy przez cztery godziny bawiła biesiadna "Kapela z Naszego Miasteczka".