W dniach 09-13 lipca 2018 r. reprezentanci klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini reprezentowali Polskę na Międzynarodowym Obozie Kadetów, organizowanym w Republice Estońskiej.

Estonia LO 6

Organizatorem obozu była Estońska Liga Obrony „Estonian Defence League”, która pełni rolę partnera zagranicznego Biura do Spraw Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej. Podczas Spektrum odbywały się zawody sportowe i trening sprawności przy wsparciu przedstawicieli wojsk duńskich i brytyjskich. Reprezentacja LO była niepokonana w konkurencjach siłowych. Dzięki estońskim ekologom kadeci poznali naturalne dobrodziejstwa estońskich lasów, dzięki którym w razie konieczności las pozwoli przeżyć.

Estonia LO 1

Kadeci nawiązali wiele nowych znajomości oraz zapoznali się z funkcjonowaniem klas mundurowych i organizacji proobronnych w innych krajach. Podczas Spectrum 2018 odbyła się wizytacja dyrektora Biura do Spraw Proobronnych  MON Waldemara Zubka. Na pożegnanie organizatorzy zaskoczyli uczestników wspaniałym koncertem live Daniela Levi.

Informacja i zdjęcia nadesłane przez M. Ostrowską z LO w Trzebini