Po raz kolejny Gmina Trzebinia została wyróżniona tytułem Lidera Powiatu Chrzanowskiego w Rankingu Gmin Małopolski 2018. To prestiżowy tytuł przyznawany przez jedną z najważniejszych instytucji samorządowych: Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji (MISTiA), działający od 1991 roku. 

nagroda Lider 2019 www copy

- Ostatnie lata dla naszej gminy to był dobry czas, okres szybkiego rozwoju, dostrzeganego nie tylko przez mieszkańców, ale i odnotowanego we wskaźnikach gospodarczych oraz społecznych, co potwierdza ranking Gmin Małopolski. Celem na kolejne lata jest nie tylko utrzymanie pozycji lidera powiatu, ale i wejście do pierwszej dziesiątki rankingu wszystkich gmin w Małopolsce – zapowiada burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk, który w 2017 roku piastował funkcję wiceburmistrza.

 

W tej edycji rankingu na ponad 180 ocenianych jednostek Trzebinia, podobnie jak w ubiegłym roku, znalazła się na 31. pozycji, wyprzedzając pozostałe gminy z powiatu chrzanowskiego i uzyskując tytuł Lidera. W ubiegłych latach nasza gmina plasowała się zawsze wśród pierwszych 50 gmin Małopolski.

Wyniki Rankingu oparte są o dane statystyki publicznej za 2017 rok, zebrane przez Urząd Statystyczny w Krakowie. Ocenie poddawane są wszystkie gminy Województwa Małopolskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu: Krakowa, Nowego Sącza i Tarnowa.

Metodą oceny poziomu rozwoju gminy jest syntetyczny wskaźnik rankingowy wyliczony w oparciu o 11 wskaźników mierzących potencjał, aktywność i wyniki osiągane przez gminę w sferze gospodarczej i społecznej.

 

Wyniki szczegółowe Rankingu 2018: http://mistia.org.pl/wp-content/uploads/2018/10/Kopia-RANKING-2018.xlsx