W powiecie chrzanowskim, pod patronatem starosty, powstaje „grupa zakupowa” energii elektrycznej dla placówek publicznych i ulicznego oświetlenia. Gmina Trzebinia aktywnie włącza się w proces tworzenia mechanizmu, który ma na celu wynegocjowanie bardziej korzystnych cen od dostawców energii.

powiat chrzanowski

- Wraz z innymi gminami tworzymy mechanizm, dzięki któremu planujemy obniżyć koszty zakupu prądu dla szkół, przedszkoli, urzędu, instytucji kultury oraz oświetlenia ulicznego – a te w ostatnim czasie radykalnie wzrosły, co nasz samorząd mocno odczuwa. Chciałbym, aby do projektu „grupy zakupowej” dołączyli także przedsiębiorcy z naszej gminy. Im nas będzie więcej, tym lepsze warunki od dostawców energii otrzymamy, a to przełoży się na niższe ceny poboru prądu dla każdego członka „grupy zakupowej” – wyjaśnia Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.

W najbliższych dniach starosta chrzanowski zorganizuje spotkanie wszystkich podmiotów zainteresowanych udziałem w przedsięwzięciu. Przedsiębiorcy i firmy z gminy Trzebinia, które chcą dołączyć do „grupy zakupowej” proszeni są o zgłoszenie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W zgłoszeniu prosimy o podanie nazwy firmy i danych kontaktowych, do osób, które będą mogły wziąć udział w spotkaniu organizowanym przez starostę. Termin nadsyłania zgłoszeń mija w poniedziałek 11 marca.