W sobotę 6.04.2019 r. na Małopolskim Uniwersytecie dla Dzieci dr inż. Łukasz Radosiński z Politechniki Wrocławskiej wygłosił wykład pt. "Co zawdzięczamy lotom kosmicznym?".

MUDD 04.2019

Loty kosmiczne i praca w otwartej przestrzeni kosmicznej należą do najbardziej wymagających, a jednocześnie fascynujących przedsięwzięć ludzkiej cywilizacji. Dzięki programom lotów kosmicznych a także, aby sprostać wymaganiom jakie panują w tych bardzo niesprzyjających warunkach, powstało wiele rozwiązań technologicznych, które wykorzystujemy w życiu codziennym

 

Wykładowca Łukasz Radosiński był uczestnikiem szkolenia astronautycznego w Cosmonaut Training Centre, Star City. Opowiedział słuchaczom, jak wygląda proces szkolenia kosmonautów i zaprezentował studentom oryginalne zdjęcia i filmy ze swojego szkolenia. Młodzi studenci mieli mnóstwo pytań do dr Radosińskiego, a większość z nich dotyczyła codziennego życia na stacji kosmicznej.

 

W okresie od 5 marca do 31 maja 2019 r. Fundacja Małopolski Uniwersytet dla Dzieci realizuje zadanie publiczne "Mali Badacze". Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Trzebinia.    

 

Informacja przesłana przez Fundację Małopolski Uniwersytet dla Dzieci