Około 200 osób świętowało w piątek na Rynku w Trzebini rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Dzień Strażaka. Byli burmistrz i jego zastępcy, radni, urzędnicy, członkowie ochotniczych straży pożarnych, harcerze, uczniowie, przedszkolaki oraz mieszkańcy gminy.

3 maja 2019 poczty sztandarowe na Rynku

- Dni świąt narodowych upamiętniają najjaśniejsze karty historii polskiego narodu. Kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to wspomnienie najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski. W tym dokumencie zagwarantowano wolność słowa i swobodę obywatelską, a to fundament prawidłowo funkcjonującego państwa demokratycznego – mówił Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.

 

Burmistrz złożył też życzenia strażakom, życząc im tylu samo powrotów, co wyjazdów – Dziękuję w imieniu własnym i mieszkańców za to, że jesteście, za waszą pomoc – tymi słowami zwrócił się do trzebińskich ochotników.

3 maja 2019 wręczenie odznaczeń dla strażaków

 

Podczas uroczystości wręczono strażackie odznaczenia. Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. małopolskiego Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali Mariusz Kierc oraz Grzegorz Mierniczek. Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczono Wojciecha Gajka.

 

Tytuł Wzorowego Strażaka, decyzją Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Chrzanowie, przyznano Pawłowi Babiuchowi.

 

Po odznaczeniu strażaków, oficjalnych przemówieniach, części artystycznej w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 wszyscy przemaszerowali do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini, gdzie uczestniczyli w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny i Strażaków.

3 maja 2019 harcerze na Rynku

3 maja 2019 przedszkolaki przed występem

3 maja 2019 poczty sztandarowe

3 maja 2019 licealiści na Rynku

3 maja 2019 samorządowcy

3 maja 2019 przemarsz w kierunku kościoła w Trzebini