W najbliższy weekend, 17-19 maja, w Chorzowie odbędą się Targi Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów”, podczas których swoje atrakcje turystyczne zaprezentuje Trzebinia.

targi

 

- To doskonała okazja do wypromowania gminnych atrakcji turystycznych naszego regionu na szeroką skalę, a także lokalnych smakołyków. Przygotowując się do udziału w targach informowalismy firmy z branży turystycznej i gastronomicznej, a także przedstawicieli miejscowości tematycznych Bolęcin i Dulowa o możliwości przyłączenia się do nas. Zgłosił się Zajazd Rowerowy „Nawsie” z Bolęcina, który w sobotę będzie serwował pyszne „zapieksy”. Będzie też możliwość przejazdu rikszą z logiem naszej akcji „Trzebinia w Sercu” – mówi Beata Przeworowska, naczelnik Wydziału Promocji i Kultury w Urzędzie Miasta w Trzebini i zaprasza mieszkańców do udziału w imprezie.

Trzebinia, która jeszcze kilka lat temu kojarzyła się raczej z gminą przemysłową, dziś staje się gminą turystyczną i ma się czym chwalić. Poza dwoma dużymi, urządzonymi kąpieliskami – Balaton i Chechło, ma do zaoferowania między innymi 116 kilometrów tras rowerowych i przeszło 40 kilometrów pieszych szlaków turystycznych. Ogromnym atutem Trzebini są lasy, które zajmują 42 proc. powierzchni gminy. Najlepszym tego przykładem jest choćby Puszcza Dulowska, należąca do Jurajskich Parków Krajobrazowych. Do ciekawych i godnych polecenie miejsc należą także rezerwat przyrody Ostra Góra, wzgórze Bialny Dół, Podbuczyna czy Cisowe Skały w Czyżówce. Są także zabytki warte zobaczenia – Dwór Zieleniewskich, Zespół Pałacowo-Parkowy w Młoszowej, Dom Kultury Sokół, Sanktuarium Maryjne w Płokach i Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini, Bolęcin "Wioska podm Skałą" i Dulowa "Zaginiona Wioska".

 

Warto dodać, że Trzebinia promuje się nie tylko na targach. Niedawno wydała pocztówki, pokazujące ciekawsze miejsca. Swoje spoty informacyjne emituje na wybranych dworcach kolejowych: Kraków, Katowice, Sosnowiec, Zawiercie. Niebawem z TVP Kraków ukaże się premierowy odcinek programu „Wypad w plener”. Podróż można też rozpocząć zaglądając na stronę internetową www.trzebinia.pl, gdzie znajduje się wiele ciekawych i przydatnych informacji o gminie.

 

 

Targi Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów” w Chorzowie

Piątek, 17 maja, godz. 14.00 – 18.00

Sobota, 18 maja, godz. 10.00 – 18.00

Niedziela, 19 maja, godz. 10.00 – 17.00