Szczepan Ścigaj ze Szkoły Podstawowej w Lgocie zdobył pierwsze miejsce w 7. edycji gminnego konkursu „Zakręcony na pomaganie”. Słowa uznania należą się jednak wszystkim wyróżnionym. Każdy, bez wyjątku, to wzór do naśladowania.

zakręceni zwycięzca

Szczepań Ścigaj w towarzystwie Jarosława Okoczuka. Burmistrza Miasta Trzebini i Anity Lipnickiej, zastępcy Burmistrza Miasta Trzebini

Konkurs ma na celu propagowanie wśród młodzieży wolontariatu i promowanie osób, które bezinteresownie pomagają innym. W tym roku honorowy patronat nad imprezą objął Małopolski Kurator Oświaty.

zakręceni laureaci copy

Wyróżnieni uczniowie

Wśród wyróżnionej dwunastki pierwsze miejsce przyznano Szczepanowi Ścigajowi, ósmoklasiście ze Szkoły Podstawowej w Lgocie. Od lat angażuje się w wiele akcji – m.in. w zbiórkę pieniędzy na wyjazd na obóz harcerski dla mniej zamożnych uczniów, pomoc materialną dla chorych dzieci, sprzątanie świata. To on wypromował w swojej szkole akcję zbierania darów dla schroniska dla bezdomnych zwierząt. Jako harcerz pełni wartę przy Grobie Pańskim, od najmłodszych lat jest w służbie liturgicznej, należy też do kółka teatralnego. Mimo wielu dodatkowych zajęć, jest wzorowym uczniów. Co więcej, chętnie dzieli się wiedzą, udzielając korepetycji kolegom. W szkole otrzymał tytuł Przyjaciela Roku. Jego wielką pasją są góry. Wspina się od najmłodszych lat. To one nauczyły go, że nigdy nie należy się poddawać, tylko zawsze zmierzać do celu. Jak sam przyznaje, chciałby, by wszyscy bez wyjątku pomagali sobie nawzajem.

zakręcenie opiekunowie

Opiekunowie uczniów

Wiele dobrego o nim mówią też nauczyciele.

- Wystarczy rzucić hasło, a Szczepan od razu jest gotowy do działania. Ma wiele pomysłów i chętnie się nimi dzieli. Jest zaangażowanym uczniem. To dobry człowiek o złotym sercu, a przy tym bardzo skromny – podkreśla Barbara Ludwikowska, opiekunka Szczepana.

Pod wrażeniem dokonań młodych ludzi, biorących udział w konkursie, jest pod wrażeniem Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.

- Robicie coś pięknego. Wierzę, że gdy spotkamy się za rok, potrzebne będą dostawki, bo chętnych do niesienia dobra będzie jeszcze więcej – mówi Jarosław Okoczuk.

zakręceni jury

Jury konkursu

Wyniki 7. edycji konkursu „Zakręceni na pomaganie”
I miejsce Szczepan Ścigaj ze szkoły Podstawowej w Lgocie
II miejsce Emilia Para z Zespołu szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini
III miejsce Aleksandra Rejdych z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini, Wiktoria Brzózka ze Szkoły Podstawowej w Dulowej