Muzyczne widowisko plenerowe zainauguruje trzydniowe obchody święta miasta. W weekend zagra zespół Weekend, a także Golden Life oraz Big Cyc. - Proponujemy mieszkańcom różnorodną ofertę, by nikt nie czuł się wykluczony. Zaczynamy w piątek od wysokiej kultury, poprzez disco polo w sobotę i bardziej rockowe klimaty w niedzielę – mówi Adam Potocki, dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury.

dni trzebini konferencja

Adam Potocki, dyrektor TCK oraz Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini zapraszają mieszkańców do udziału w Dniach Trzebini

XXV Dni Trzebini rozpoczynają się w piątek, 28 czerwca. Trzydniowa impreza obfituje w wiele atrakcji. Tradycyjnie święto miasta zainauguruje przedstawienie w plenerze w ogrodach przy Bazylice NSPJ w Trzebini. Tegoroczna propozycja to koncert „Wielkie chóry wielkich oper” oraz „Carmina Burana” Carla Orffa (kantata sceniczna oparta na średniowiecznym zbiorze pieśni) w wykonaniu artystów Sceny Kamienica we Wrocławiu. Na scenie wystąpi około 90 osób – soliści, chór, tancerze, pianiści, zespół perkusistów. Początek godz. 20.00.

- To będzie nowość. Nie chcemy bowiem powtarzać tego, co już było. Przez lata organizacji przedstawień w plenerze te najbardziej znane i lubiane operetki i opery w Trzebini już się pojawiły – tłumaczy Adam Potocki.

Dla publiczności przygotowano 1200 miejsc siedzących. Większość już zarezerwowano. Dlatego warto przyjść z własnym krzesełkiem.

W sobotę, 29 czerwca, organizatorzy zapraszają na plac przy ul. Ochronkowej w Trzebini. Start godz. 14. 00. Jako pierwsi zaprezentują się dzieci i młodzież z trzebińskich przedszkoli i szkół oraz podopieczni wiejskich domów kultury. O godz. 19.00 zagra DJ Janusz Nowak. Jego zadaniem będzie rozruszanie publiczności przed gwiazdą wieczoru. A będzie nią zespół Weekend, znany między innymi z przeboju „Ona tańczy dla mnie”. Koncert gwiazdy rozpocznie się o godz. 21.00.

- Zapraszamy do Trzebini zespoły discopolowe, bo takie było oczekiwanie mieszkańców. Ludzie pisali w tej sprawie do nas maile, dzwonili. Publiczność chce się bawić. Rok temu podczas koncertu zespołu Long&Junior oraz Sławomira padł rekord frekwencji. Nigdy wcześniej aż tyle osób nie bawiło się na placu podczas dni miasta – podkreśla dyrektor Potocki.

W niedzielę, 30 czerwca, na placu przy ul. Ochronkowej, zaprezentują się lokalne zespoły muzyczne. Wystąpią: Wyjście Awaryjne, Prowizorium, Credo, Ulysses, Ffreya Project (początek godz. 14.00).

O godz. 19.30 rozpocznie się koncert gdańskiego zespołu Golden Life. Natomiast o godz. 21.00 zagra Big Cyc.

 

Dni Trzebini 2019 plakat copy