Wczoraj zakończyło się trzydniowe święto miasta, a organizatorzy już myślą o kolejnym.

 

3

Na koncert zespołu Weekend przyszły tysięce osób

- Publiczność dopisała. To cieszy najbardziej. Staramy się, by w programie Dni Trzebini każdy znalazł coś dla siebie. Osoby, które chętnie przyjdą na przedstawienie w plenerze, niekoniecznie wybiorą się na koncert zespołu discopolowego. Stąd ta szeroka paleta propozycji – od wysokiej kultury, przez masową, po rockowe brzmienie. Właśnie o to chodzi w święcie miasta – podkreśla Adam Potocki, dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury.

1

Przedstawienia w plenerze od lat mają swoją wierną publiczność

W programie tegorocznych Dni Trzebini faktycznie każdy znalazł coś dla siebie. Imprezę tradycyjnie zainaugurowało przedstawienie w plenerze. Publiczność zgromadzona w ogrodach Bazyliki NSPJ wysłuchała koncertu „Wielkie chóry wielkich oper” oraz „Carmina Burana” Carla Orffa w wykonaniu Sceny Kamienica we Wrocławiu. Na scenie wystąpiło około 90 artystów – chór, soliści, pianiści, zespół perkusistów, tancerze. Widowisko zakończyło się bisami i owacją na stojąco.

9

Carmina Burana w wykonaniu artystów Sceny Kamienica we Wrocławiu

W sobotę gwiazdą wieczoru był zespół Weekend. Plac przy ul. Ochronkowej wypełniony był po brzegi. „Ona tańczy dla mnie” czy „Za każdą chwilę z Tobą” - słowa piosenek grupy publiczność znała na pamięć. Ludzie śpiewali razem z muzykami.

weekend1

Zespół Weekend

W niedzielę było rockowo. Na scenie najpierw zaprezentowały się lokalne zespoły muzyczne: Wyjście Awaryjne, Prowizorium, Credo, Ulysses, Freya Project. Potem zagrał Golden Life. Dni Trzebini zakończył koncert zespołu Big Cyc. I to z przytupem. Zespół zagrał swoje największe przeboje. Przypomniał kawałki sprzed lat. Bisował. Ludzie bawili się świetnie.

big cyc

Koncert zespołu Big Cyc

- To była udana impreza. Dopisała pogoda. Na scenie działo się wiele ciekawych rzeczy. Trzebińska publiczność bawiła się wspaniale – kwituje Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini i już myśli o kolejnych Dniach Trzebini. Jeszcze w te wakacje chciałby wytypować artystów, którzy wystąpią dla trzebinian za rok.

golden life

 Golden Life 

Zdjęcia z przedstawienia plenerowego w ogrodach przy Bazylice Mniejszej

Zdjęcia z gry miejskiej, zorganizowanej w sobotę 29. czerwca 2019 r.

Zdjęcia z podsumowania konkursu "Mistrz wiedzy o Trzebini"

Dni Trzebini 2019 071 Dni Trzebini 2019 072 Dni Trzebini 2019 068 Dni Trzebini 2019 069
Dni Trzebini 2019 070      

Zdjęcia z wydarzeń zorganizowanych na placu przy ul. Ochronkowej w Trzebini

 

Więcej zdjęć w galeriach na profilu FB Trzebińskiego Centrum Kultury - sprawdź TUTAJ