Wciąż można składać wnioski o dofinansowanie zabiegu sterylizacji lub kastracji kotów i psów.

pies

Sterylizacja suki kosztuje kilkaset złotych. Podobnie kastracja psa. Wielu mieszkańców, z uwagi na koszty, rezygnuje z zabiegu u swojego pupila. Zdarza się, że kończy się to niechcianymi szczeniętami lub kociętami, którym trudno potem znaleźć nowy dom.

Dlatego Gmina Trzebinia od lat dofinansowuje koszty sterylizacji czy kastracji kotów oraz psów. Pieniądze na ten rok jeszcze są. Osoby, które złożą w tej sprawie wniosek do Urzędu Miasta w Trzebini, mogą liczyć na 50 proc. dofinansowanie. Za zabieg kastracji psa, zamiast 230 zł, zapłacą jedynie 115 zł, a sterylizacji suki, zamiast 400 zł – tylko połowę tej kwoty. W ubiegłym roku, w ramach dofinansowania z gminy, wysterylizowano 21 suk i 9 kotek. Kastracji poddano 7 psów i 9 kotów.

Warto przypomnieć, że właściciel lub opiekun psa ma obowiązek zarejestrować go w Urzędzie Miasta w Trzebini. Potwierdzeniem rejestracji zwierzęcia jest wydanie numeru identyfikacyjnego, który ma być przymocowany do obroży. W przypadku zgubienia, najpóźniej w terminie 7 dni, należy się zwrócić o wydanie nowego numeru.