Dnia 31 sierpnia 2019 roku odbył się II Myślachowicki Rajd Rowerowy pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Trzebini. Został on zorganizowany w ramach projektu „Jesteśmy FIT”. Na jego realizację Szkoła Podstawowa w Myślachowicach pozyskała grant w wysokości 5000 zł z fundacji Tesco.

rajd2

 Na organizację imprezy szkoła pozyskała grant

O godzinie 9:00 rozpoczęła się rejestracja uczestników rajdu, następnie o godzinie 10:00 rozległ się pierwszy strzał inicjujący start pasjonatów dłuższej trasy. 15 minut później wyruszyła druga tura uczestników, która miała za zadanie pokonać krótszą trasę.

Start rowerzystów był widowiskowy dzięki kolorowym świecom dymnym oraz bramie udostępnionej przez TCK. Nad bezpieczeństwem rajdowców czuwali: sołtys, druhowie OSP Myślachowice oraz policja. Uczestnikom rajdu towarzyszyła cudowna słoneczna pogoda oraz niekończące się pokłady dobrego humoru. Po trudach jazdy na wszystkich rowerzystów czekał poczęstunek ufundowany przez Fundację Memoria Potockich i Szkołę Podstawową w Myślachowicach.

rajd1

 Na starcie

Atrakcjom nie było końca. W pamięci wielu uczestników na długo pozostanie fotobudka i festiwal kolorów, który uatrakcyjnił i sfinalizował imprezę. Warto podkreślić, że każdy   z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę ufundowane przez Szkołę Podstawową   w Myślachowicach.

rajd5

 Pamiątkowe zdjęcie uczestników imprezy

Sponsorem pucharów  dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu był burmistrz Jarosław Okoczuk. Z kolei Agnieszka Godyń, dyrektor Szkoły Podstawowej w Myślachowicach i Iwona Piechowicz, prezes Stowarzyszenia RAZEM DLA SZKOŁY, ufundowały statuetki dla dwóch pierwszych zarejestrowanych rowerzystów.

rajd4

Także ci starsi uczestnicy rajdu zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie

Organizatorzy Rajdu dziękują wszystkim uczestnikom  i sympatykom imprezy za udział i pomoc w jej przygotowaniu. Jednocześnie mają nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się wszyscy na III Myślachowickim Rajdzie Rowerowym.

rajd
     Kolorowy finał rajdu