Kilkuset mieszkańców zebrało się na Rynku w Trzebini, by świętować 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na zakończenie uroczystości wspólne z tancerzami zespołu Krakowiaczek wielu z nich zatańczyło poloneza.

22

Poloneza zatańczyli tancerze z zespołu Krakowiaczek wspólnie z mieszkańcami

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny, odprawioną w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Trzebini oraz wspólnym śpiewaniem hymnu. Następnie uroczystości przeniosły się na trzebiński Rynek, gdzie odczytano apel poległych. Głos zabrał także Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.

- To święto nas wszystkich, to święto wszystkich Polaków. Dzięki ogromnemu bohaterstwu, po 123 latach niebytu Polski na mapach, staliśmy się suwerennym krajem. Od 101 lat cieszymy się niepodległością. Ale historia pokazała, że musimy być czujni i dbać o to, co zostało nam dane – mówił burmistrz, dziękując za tak liczne przybycie i udział w uroczystości.

12

Burmistrz Jarosław Okoczuk wręcza akty nadania stopnia awansu "Nadkadet"

Przedstawiciele władz samorządowych gminy i powiatu, policji, straży, a także Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini złożyli kwiaty pod pomnikiem Trzebińskich Bohaterów Wojen, Bitew i Walk na Różnych Frontach oraz Ofiar Represji Systemów Totalitarnych.

Uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini złożyli ślubowanie. Burmistrz wręczył też akty nadania stopnia awansu „Nadkadet”.
Na zakończenie uroczystości tancerze z zespołu Krakowiaczek wspólnie z mieszkańcami, władzami samorządowymi i uczniami szkół zatańczyli poloneza.