Około 150 kilogramów karmy, drobne przekąski, koce, kołdry, zabawki dla psów i kotów zawieźli do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Chełmku uczniowie Szkoły Podstawowej w Myślachowicach.

schronisko1

Dzieci dowiedziały się na czym polega praca schroniska

Zbiórkę darów dla zwierzaków zorganizowało szkolne koło wolontariatu. Odzew – jak przyznaje Monika Wentrys, opiekunka koła – był ogromny. Uczniowie nie tylko przynieśli rzeczy do szkoły. Pojechali do Chełmka, by osobiście zawieźć je do schroniska.

Na miejscu przywitała ich Anna Oczkowska. Pokrótce powiedziała o historii placówki, otwartej w 2015 roku. Schronisko obecnie może przyjąć i sprawować opiekę nad 150 psami i 60 kotami. W 2018 roku rozpoczęto budowę kolejnych kojców, by dać schronienie jeszcze większej liczbie zwierząt.

- Zachęcamy też do zostania wolontariuszem i odwiedzania naszych zwierząt – mówi Anna Oczkowska.

schronikso

Karma i koce przywiezione przez szkołę

Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 16. rok życia. Ma on za zadanie głównie wyprowadzanie zwierząt na spacery, mycie misek, przygotowywanie posiłków i drobne prace porządkowe. Warunkiem rozpoczęcia wolontariatu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i pisemna zgoda rodziców.

schronisko2