W ciągu roku Aqua Planet Krytą Pływalnię w Trzebini odwiedza około 150 tysięcy osób. Skąd ta popularność obiektu?

2

Z okazji urodzin basenu Anita Lipnicka, zastępca Burmistrza Miasta Trzebini, wręczyła na ręce prezesa Wiesława Pałubskiego pamiątkową paterę

- To zasługa samego basenu, jak i całego zespołu, jaki tu pracuje. Ludzie chwalą sobie to miejsce za klimat, kameralność, czystość. Podkreślają jego atrakcyjność wizualną. Szczególnie dach, który robi wrażenie. Podoba im się przyciemnione światło wieczorem i podświetlana od dołu woda. Oferujemy też szereg dodatkowych zajęć, zarówno grupowych, jak i indywidualnych. I choć ich cena nie jest niska, chętnych nie brakuje. Cały czas wprowadzamy nowości, udogodnienia. I to procentuje – mówi Wiesław Pałubski, prezes MZN sp. z o.o. - spółki zarządzającej pływalnią.

Oczekiwania klientów wciąż jednak rosną. Aqua Planet Kryta Pływalnia w Trzebini chce im sprostać. Stąd pomysł rozbudowy obiektu.

- Zaczynamy od serca pływalni, czyli niecki basenu. Każdy, kto zanurkuje, widzi na dnie coś w rodzaju drobnych kłaczków. Folia, którą wyłożona jest niecka, uległa degradacji. Producent dawał na nią pięć lat gwarancji, a ta w dużej niecce ma już ponad piętnaście lat. Gdyby doszło do jej zerwania, byłby to koniec pływalni. Dlatego konieczna jest jej wymiana. To duże i kosztowne przedsięwzięcie, które wiązać się będzie z czasowym zamknięciem basenu. Klienci na pewno to jednak zrozumieją. Cztery lata temu, gdy wymienialiśmy folię w tej mniejszej niecce, też nie było możliwości kąpieli. W przyszłym roku zamierzam również przebudować system wentylacji, ponieważ obecny jest przestarzały i nie spełnia potrzeb klientów. W dalszej perspektywie są plany rozbudowy strefy rekreacji – zapowiada prezes Pałubski.

Basen Trzebinia 4

Tak ma wyglądać basen po przebudowie

Z okazji 15. urodzin pływalni goście mieli możliwość zobaczenia m.in. infrastruktury technicznej basenu, wzięli udział w warsztatach tworzenia pachnących świec żelowych, specjalnie dla nich przygotowano też pokaz iluzjonisty.