Agnieszka Mendela, koordynatorka wioski tematycznej w Bolęcinie, została Ambasadorem Questów. Wyróżnienie przyznała Fundacja Mapa Pasji z Krakowa, działająca na rzecz popularyzacji innowacyjnej metody odkrywania dziedzictwa kulturowego miejsc i regionów, jaką jest Quest.

bolecin foldery
Questy to inaczej samoobsługowe gry terenowe, podczas których za pomocą wierszowanych zagadek uczestnicy poznają lokalną historię. Agnieszka Mendela jest autorką oraz współautorką kilku questów, m.in. Leśne Tajemnice, opowiadające o nieznanych miejscach znajdujących się w lesie rosnącym na terenie wsi Bolęcin, Zagadki Skałki Triasowej – o historii i ciekawostkach unikatowego ostańca oraz Śladami Andrzeja Chwaliboga – poświęconego postaci właściciela wsi Bolęcin oraz questu Spacer z widokiem na lokomotywę, opracowanego i promowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie podczas warsztatów prowadzonych przez Fundację Mapa Pasji z Krakowa.

Wszystkie questy są dostępne bezpłatnie w ramach oferty wioski tematycznej w Bolęcinie.

Agnieszka Mendela – kierownik certyfikowanego Punktu Informacji Turystycznej w Chrzanowie prowadzonego przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie, działającego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej MSIT; koordynatorka, animatorka oraz edukatorka wioski tematycznej w Bolęcinie, autorka projektów adresowanych do rodzin z dziećmi popularyzujących walory turystyczne i dziedzictwo kulturowe powiatu chrzanowskiego.

(zew)