Trzebinia wbuduje je do spółki z powiatem chrzanowskim. Radni powiatowi zgodzili się na udzielenie gminie dotacji w wysokości 550 tys. zł na stworzenie Trzebińskiego Centrum Rozrywki.

wrotkowisko2

Tak ma wyglądać wrotkowisko, jakie powstanie w Domu Kultury w Myślachowicach. WIZUALIZACJA: LW UNIPROJEKT Z TRZEBINI

W ubiegłym roku powiat przekazał na ten cel 100 tys. zł. Dotacja wyniesie więc w sumie 650 tys. zł.

Inwestycja zostanie zrealizowana w Domu Kultury w Myślachowicach. Poza profesjonalną salą do jazdy na wrotkach z oświetleniem i nagłośnieniem, powstanie tam również klub muzyczny. Będzie także wypożyczalnia wrotek. Plany zakładają ponadto otwarcie kawiarni oraz bawialni dla dzieci wraz z wewnętrznym placem zabaw i częścią aktywną oraz remont toalet i dostosowanie budynku domu kultury do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Projekt jest gotowy. Pozwolenie na budowę zostało wydane.

wrotkowisko3

W TCR powstanie także kawiarnia.WIZUALIZACJA: LW UNIPROJEKT Z TRZEBINI

- Budowa Trzebińskiego Centrum Rozrywki to jedna z największych inwestycji tego roku. Dziękuję tym radnym powiatowym, którzy zagłosowali za udzieleniem gminie dotacji na ten cel. Z wrotkowiska będą korzystać nie tylko nasi mieszkańcy, ale wszyscy zainteresowani. W pobliżu nie ma drugiej takiej inwestycji. Chcąc pojeździć na wrotkach trzeba jechać do Krakowa albo na Śląsk. Wkrótce specjalny tor będziemy mieli na miejscu – mówi Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.