Przedszkole Samorządowe nr 2 w Trzebini, jako pierwsze w gminie, wprowadziło elektroniczny system rejestracji czasu pobytu dzieci w placówce. Rodzice maluszków otrzymali specjalne karty. Przykładając je do czytnika, sami rejestrują wejścia i wyjścia swoich pociech.

ps2

Czytnik znajduje się przy wejściu do przedszkola

System działa od początku stycznia i – jak przekonuje Edyta Surowiec, dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 2 – sprawdza się. Osoby przyprowadzające dzieci na zajęcia, przykładając kartę do czytnika, rejestrują rano wejście maluszka, a następnie jego wyjście z placówki. Dyrekcja dokładnie wie, o której godzinie dane dziecko przyszło, i o której godzinie opuściło przedszkole.

- Na podstawie zarejestrowanej obecności dziecka automatycznie naliczana jest opłata za dany dzień z odliczeniem 5 godzin bezpłatnej realizacji podstawy programowe, jak i liczba posiłków – wyjaśnia Edyta Surowiec.

Przedszkole Samorządowe nr 2 w Trzebini jest pierwszym, gdzie wprowadzono taki system, ale nie ostatnim. Indywidualne karty zbliżeniowe i czytniki pojawią się w kolejnych placówkach.

- My natomiast przygotowujemy się do możliwości płacenia przelewem za pobyt dziecka w przedszkolu, o co wnioskują rodzice – sygnalizuje dyrektor samorządowej „dwójki”.