Obowiązuje nowy regulamin wędkowania na terenie Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton” w Trzebini. Wędkę zarzucić mogą wyłącznie osoby, posiadające wykupione zezwolenie na wędkowanie.

wędka1

Koszt takiego zezwolenia na ten rok kalendarzowy wynosi:
200 zł – zezwolenie całoroczne
150 zł – zezwolenie całoroczne dla posiadaczy Karty Trzebińskiej
100 zł – zezwolenie całoroczne dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia
30 zł – zezwolenie 24 h
20 zł – zezwolenie 24 h dla posiadaczy Karty Trzebińskiej.

Pieniądze należy wpłacić na konto Urzędu Miasta w Trzebini. Po dokonaniu płatności, zezwolenia wydawane są w Urzędzie Miasta w Trzebini, ul. Narutowicza 10, pokój nr 28. Każdy posiadacz zezwolenia może wędkować w Balatonie bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat na rzecz Polskiego Związku Wędkarskiego.

W regulaminie dokładnie opisano, kto i kiedy może wędkować oraz jakie są zasady wędkowania. Oto niektóre z nich:

- Przed rozpoczęciem wędkowania wędkujący zobowiązany jest do wpisania daty i godziny rozpoczęcia wędkowani do zezwolenia, a po zakończeniu wędkowania datę i godzinę jego zakończenia. Ma też obowiązek prowadzenia rejestracji złowionych ryb.

- Wędkowanie dozwolone jest przez całą dobę z wyłączeniem sezonu kąpielowego. Wówczas można łowić w godz. 20.00 – 8.00.

- W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dozwolone jest wędkowanie metodą spinningową bez prawa zabierania ryb, będących w okresie ochronnym.

- Po zarybieniu zbiornika dopuszcza się jego zamknięcie do wędkowania. Od dnia otwarcia łowiska przez dwa tygodnie wolno wędkować raz dziennie, jednak nie więcej niż trzy razy w tygodniu.

- Osobami uprawnionymi do kontroli wędkujących są wyznaczeni pracownicy Urzędu Miasta w Trzebini, pracownicy administratora Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton”, przedstawiciele policji, dwóch wędkujących posiadających aktualne zezwolenie na wędkowanie.


Pełna treść „Regulaminu wędkowania na terenie Ośrodka Rekreacyjnego Balaton” dostępna jest TUTAJ_copy.pdf

Dodatkowych informacji udziela Michał Walczyk, Urząd Miasta w Trzebini, ul. Narutowicza 10, pokój nr 28, tel. 32 71 11 072.