Wszystkie jednostki organizacyjne i pomocnicze gminy są zobowiązane do odwołania zebrań, imprez oraz innych wydarzeń, podczas których gromadzą się ludzie. Placówki oświatowe mają obowiązek wstrzymania wyjazdów zagranicznych i krajowych. Nie mogą też wynajmować pomieszczeń, ani boisk. Gmina wstrzymuje też programy, realizowane na basenie. W środę Burmistrz Trzebini wydał rozporządzenia w tej sprawie.

spotkanie

Burmistrz Jarosław Okoczuk oraz dyrekcja szpitala Alicja Dobranowska i Artur Baranowski

W Dworze Zieleniewskich w Trzebini odbyło się dziś spotkanie z udziałem Artura Baranowskiego, dyrektora Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, jego zastępczyni Alicji Dobranowskiej, dyrektorów placówek oświatowych, wychowawczych i kulturalnych, działających w gminie oraz naczelników Urzędu Miasta w Trzebini. Zwołał je burmistrz Jarosław Okoczuk w celu omówienia działań podejmowanych w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa.

Przedstawiciele szpitala udzielili praktycznych rad, jak zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Burmistrz Jarosław Okoczuk ogłosił trzy zarządzenia, związane z zagrożeniem chorobą.

Zalecił odwołanie i nie organizowanie wydarzeń społecznych, sportowych oraz innych, gdzie przewidywane jest gromadzenie się ludzi. To oznacza, że zwołane na najbliższe dni zebrania wiejskie i osiedlowe trzeba będzie przełożyć.

Dyrektorzy przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych, jakie działają na terenie gminy, zostali zobowiązani do wstrzymania organizacji wycieczek, wymian czy wyjazdów krajowych i zagranicznych. Mają się też wstrzymać z przyjmowaniem wycieczek czy wymian dzieci i młodzieży na teren placówki. Nie mogą wynajmować pomieszczeń w budynkach szkół czy przedszkoli, ani zlokalizowanych na ich terenie boisk. Ponadto, zgodnie z wytycznymi MEN, zawiesić organizację zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Gmina wstrzymuje też realizację programów sportowych, rekreacyjnych i profilaktyczno-rehabilitacyjnych na trzebińskim basenie. Konkretnie: działań w ramach Programu Karta Trzebińska: „Aktywny senior”, „Każde dziecko pływa”, „Trzymaj pion”.

- Z kolei mieszkańców zachęcam do korzystania z e-Usług na platformie elektronicznej zlokalizowanej na stronach internetowych Urzędu Miasta w Trzebini oraz do korzystania z drogi korespondencyjnej – mówi Jarosław Okoczuk.

spotkanie1

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele szpitala, dyrektorzy placówek oświatowych, wychowawczych i kulturalnych, działających w gminie oraz naczelnicy Urzędu Miasta w Trzebini

bip.malopolska.pl/umtrzebinia,a,1741633,zarzadzenie-nr-0050942020-w-sprawie-wstrzymania-realizacji-zadan-wlasnych-gminy-powierzonych-miejski

bip.malopolska.pl/umtrzebinia,a,1741445,zarzadzenie-nr-0050962020-w-sprawie-wprowadzenia-prewencyjnych-zasad-zwiazanych-z-zapobieganiem-prze.

bip.malopolska.pl/umtrzebinia,a,1741458,zarzadzenie-nr-0050972020-w-sprawie-wytycznych-dla-dyrektorow-przedszkoli-szkol-i-placowek-oswiatowych