W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i wprowadzeniem stanu epidemicznego w kraju dyrekcja Trzebińskiego Centrum Kultury podjęła decyzję o odwołaniu do końca maja wszystkich imprez, zarówno tych organizowanych przez TCK, jak i podmioty zewnętrzne.

impreza biegowa Puszcza Run

Planowana na kwiecień Puszcza Run została odwołana

- Zdrowie uczestników organizowanych przez nas wydarzeń, jak również pracowników TCK, jest dla nas najważniejsze. Dlatego po długich rozmowach ustaliliśmy, że odwołujemy wszystkie imprezy sportowe, rekreacyjne czy kulturalne, jakie mieliśmy w planach na najbliższe miesiące – mówi Adam Potocki, dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury.

Nie odbędzie się między innymi planowana na 19 kwietnia Puszcza Run, impreza w plenerze „Powrót do przeszłości – Trzebinia w PRL” czy cieszący się ogromną popularnością Rekreacyjny Rajd Rowerowy Kraków-Trzebinia.

- Niektóre imprezy nie odbędą się wcale, inne chcemy przełożyć na inny termin. Na Rekreacyjny Rajd Rowerowy Kraków-Trzebinia zapraszamy jesienią – dodaje dyrektor Adam Potocki.

Pieniądze za zakupione bilety na odwołane imprezy są zwracane. Data Sport już realizuje zwrot opłat za odwołaną z powodu pandemii Puszczę Run.