32 61 21 497 - to numer telefonu, pod który mogą dzwonić mieszkańcy gminy, potrzebujący wsparcia w związku z ogłoszeniem stanu epidemicznego w kraju. Mogą liczyć na pomoc w zrobieniu codziennych zakupów czy realizacji recepty w aptece. Wolontariusz chętnie wyprowadzi też ich psa na spacer.

WZOR legitymacja wolontariusza

Wzór legitymacji wolontariusza

Akcja #zSercemDoLudzi to inicjatywa Jarosława Okoczuka, Burmistrza Miasta Trzebini. Kilka dni temu na swoim fanpage na FB wyszedł z inicjatywą stworzenia grupy wolontariuszy, którzy będą pomagać chorym, starszym czy samotnym mieszkańcom gminy. Odzew był ogromny. Dotąd blisko trzydzieści osób zadeklarowano chęć bezinteresownej pomocy innym. W środę pierwsi wolontariusze odebrali imienne legitymacje.

Osoby, które chcą dołączyć do akcji i pomagać innym, mogą dzwonić po numer telefonu 530 318 475 lub kontaktować się mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Akcję koordynuje ks. Marcin Dębkowski z Wolontariatu Misyjnego Salvator i to on przyjmuje zgłoszenia od osób zainteresowanych wolontariatem.

Z kolei mieszkańcy gminy, którzy potrzebują pomocy, proszeni są o kontakt pod numerem telefonu 32 61 21 497, który czynny będzie w godzinach od 8.00 – 20.00.

Więcej o akcji #zSercemDoLudzi znajdziesz TUTAJ