Obowiązujący w Polsce stan epidemii ma wpływ na pracę Urzędu Miasta w Trzebini i jednostek organizacyjnych gminy. W ostatnich tygodniach odbywa się ona w szczególnych warunkach. Ale to nie oznacza, że zakres obowiązków pracujących tu osób zmniejszył się. Wydziały pracują bez zakłóceń, a sprawy są załatwiane bez zbędnej zwłoki, w ustawowym terminie.

urzad

Urząd Miasta w Trzebini

Z uwagi na zagrożenie zakażenia koronawirusem Burmistrz Miasta Trzebini podjął decyzję o ograniczeniu bezpośredniej obsługi klientów przez pracowników Urzędu. Kierował się troską o zdrowie mieszkańców, załatwiających sprawy w UM, a także osób pracujących w magistracie. Do minimum chciał ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się choroby.

Od tygodni zachęcamy mieszkańców do zgłaszania spraw drogą elektroniczną poprzez e-urząd – rozbudowaną platformę gminną, gdzie bez konieczności wychodzenia z domu mogą to zrobić (więcej informacji o strefie usług elektronicznych znajdziecie na stronie internetowej Gminy Trzebinia, w zakładce eurzad).

Liczba spraw, zgłaszanych elektronicznie, zwiększyła się. W styczniu drogą elektroniczną wpłynęło do Urzędu 249 spraw, w marcu było ich - 276, natomiast do 23 kwietnia – już 240. To dowodzi, że wiele osób korzysta właśnie z tej formy kontaktu z Urzędem. Inni dzwonią. W razie konieczności istnieje też możliwość bezpośredniej rozmowy po wcześniejszym umówieniu się.

Od środy, 22 kwietnia, obowiązują nowe przepisy rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Rząd doprecyzował w nich, co należy rozumieć przez „zadania niezbędne”, które muszą być wykonywane przez urzędy. Chodzi m.in. o te, związane z rejestracją stanu cywilnego, ewidencją ludności i dowodami osobistymi, pomocą społeczną, administracją architektoniczno-budowlaną i dotyczącą ochrony środowiska.

Te wszystkie zadania, od początku ogłoszenia stanu epidemii, Urząd Miasta w Trzebini realizował na bieżąco. Sprawy załatwiane są bez zbędnej zwłoki, w ustawowym terminie.

- Tym bardziej zaskakuje tekst, zamieszczony na jednym z lokalnych portali, którego autor sugeruje, że rola administracji publicznej ogranicza się do wydawania aktów stanu cywilnego czy pomocy społecznej, a urzędy są jak warowne wieże, do których interesanci nie mieli ostatnio dostępu – przyznaje Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini. I dodaje:

- Staramy się wypełniać naszą misję sumiennie. Obowiązujący w kraju stan epidemii to nie jest czas, w którym należy poszukiwać negatywnych stron tej trudnej sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się wszyscy. To czas, w którym powinniśmy się raczej wspierać, dostrzegając wysiłek każdego z nas, jako obywatela i zawodowo urzędnika. Nastawianie się na podkreślanie negatywnych emocji nie tylko nie pokazuje prawdy, ale również stwarza mylne wrażenie w Czytelnikach, jakoby lokalne urzędy nie działały właściwie. Mieszkańców naszej gminy zapewniam, że tak jak byliśmy, nadal jesteśmy i będziemy do ich dyspozycji w ramach pełnionych obowiązków.


Poniżej prezentujemy tylko część zadań, realizowanych przez wybrane wydziały Urzędu Miasta w Trzebini w okresie od 15 marca do połowy kwietnia 2020r.:

Wydział Architektury i Urbanistyki na bieżąco realizował wszystkie zadania wynikające z Regulaminu organizacyjnego.

1. Kontynuował prace nad sporządzeniem nowego studium (sprawdzone zostały zmiany w projekcie studium, przygotowane zostało zarządzenie w sprawie akceptacji zmian w projekcie studium (25.03.2020 r.).

2. Kontynuował prace przy sporządzaniu projektów mpzp:
• przygotowano uwagi do opracowania ekofizjograficznego projektu planu oraz prognozy oddziaływania na środowisko do projektu planu dla części terenu górniczego „Bolęcin I” w obszarze gminy Trzebinia wraz z otoczeniem,
• przygotowano uwagi do projektu zmiany mpzp dla obszaru położonego w sołectwie Dulowa – obszar nr 1 wraz z poszerzeniem obszaru od strony południowej, uwagi do prognozy oddziaływania na środowisk, przeanalizowano wykaz wniosków zgłoszonych do planu (30 wniosków).

3. Prowadził postępowania w sprawie ustalenia warunków zabudowy oraz w sprawie lokalizacji inwestycji celu publicznego:
• wszczęto 8 postępowań, w tym 2 dla inwestycji celu publicznego, których strony zostały powiadomione o możliwości zapoznania się z wnioskami w uzgodnionej formie, w dwóch sprawach wysłano do wnioskodawcy wezwanie do uzupełnienia wniosku, jedną sprawę pozostawiono bez rozpoznania z uwagi na nieuzupełnienie wniosku;
• opracowano 13 projektów decyzji o warunkach zabudowy wraz z analizami architektoniczno-urbanistycznymi oraz 8 projektów decyzji w sprawie lokalizacji inwestycji celu publicznego, które zostały sprawdzone i wysłane do uzgodnień z odpowiednimi organami, o czym powiadomiono też strony postępowania;
• wydano 4 decyzje o warunkach zabudowy oraz 2 decyzje w sprawie lokalizacji inwestycji celu publicznego, przy czym należy zaznaczyć, że wydanie części decyzji zostało wstrzymane ze względu na zawieszenie w okresie stanu zagrożenia epidemicznego terminu na milczące załatwienie sprawy przez organy uzgadniające projekty decyzji w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 31 marca 2020r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2020 poz. 568 ze zmianami);
• wydano jedną decyzję o przeniesieniu decyzji o warunkach zabudowy na rzecz innej osoby.
Ponadto na wniosek (korespondencyjny, mailowy lub telefoniczny) wnioskodawcy strony postępowań były informowane o toku prowadzonej sprawy, kilku osobom udostępniono skany akt sprawy za pośrednictwem wiadomości email. Do dnia 17 kwietnia włącznie, w okresie stanu zagrożenia oraz stanu epidemii, zawieszony został bieg terminów w sprawie uzgodnienia projektów decyzji, co miało wpływ na przebieg niektórych postępowań. Nadal wstrzymane są terminy wyznaczone w KPA w toku postępowania administracyjnego (za wyjątkiem uzgodnienia projektu decyzji).

4. Wydał 19 wypisów z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, 1 wypis ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, 11 zaświadczeń stwierdzających brak planu, 18 opinii dotyczących ustaleń poszczególnych planów, realizacji inwestycji lub zgodności podziału działki z obowiązującym planem lub wydaną decyzją o warunkach zabudowy. Przygotowano 3 odpowiedzi na wnioski dotyczące udzielenia informacji publicznej. Ponadto wystosowano kilka wystąpień o opinie prawną do biura prawnego urzędu. Przygotowano do omówienia z Burmistrzem sposoby rozpatrzenia petycji w sprawie budowy stacji bazowej telefonii komórkowej.

5. Przygotował część danych do sprawozdania PZP-1 dla GUS. Przygotowano 307 teczek akt spraw dotyczących wydania decyzji o warunkach zabudowy do przekazania do archiwum zakładowego.

6. Ze względu na ograniczenie bezpośredniego przyjmowania stron istotną częścią pracy było odpowiadanie na telefoniczne oraz mailowe zapytania, dotyczące wszystkich spraw załatwianych przez Wydział (sposobu wypełnienia poszczególnych wniosków, formy ich złożenia do urzędu, sposobu załatwienia danej sprawy przez Wydział, wysłania skanu pisma czy zaświadczenia, etc.).

Wydział Rozwoju Gminy

Referat Inwestycji, Remontów i Funduszy Zewnętrznych:
Lista umów na realizację zadań, zawartych po przeprowadzonych postępowaniach:
1. Malowanie korytarza w Szkole Podstawowej w Dulowej (Fundusz Sołecki Karniowice).

2. Opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej wykonania otworów w ścianach nośnych w budynku UM Trzebinia na kondygnacji II piętra.

3. Szkoła Podstawowa w Psarach – wykonanie zaleceń p-poż.

4. Opracowanie dokumentacji projektowej oświetlenia ulicznego przy ul. Głogowej 4-6 w Trzebini.

5. Zwiększenie mocy w budynku Urzędu Miasta przy ul. Narutowicza – opłata przyłączeniowa.

6. Opracowanie dokumentacji projektowej oświetlenia skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. 22 Stycznia w Trzebini.

7. Aktualizacja dokumentacji kosztorysowej dla zadania pn. plac zabaw Os. Krze, ul. Grunwaldzka.

8. Remont pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej w Lgocie (Fundusz Sołecki Lgota).

9. Doposażenie Szkoły Podstawowej w Psarach (Fundusz Sołecki Psary).

10. Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w budynku Przedszkola Samorządowego Nr 4 w Trzebini.

11. Wymiana pokrycia dachu na niższej części budynku Domu Kultury w Psarach.

12. Modernizacja zewnętrznej instalacji elektrycznej oraz zabudowa oświetlenia Domu Kultury w Czyżówce (Fundusz Sołecki Czyżówka).

13. Aneks z Powiatem Chrzanowskim w sprawie dofinansowania Trzebińskiego Centrum Rozrywki.

Działania związane z nadzorem i przygotowywaniem inwestycji:
1. Analiza dokumentacji projektowej.

2. Wykonano projekt rozbiórki budynku garażowo-warsztatowego przy ul. Kościuszki 37.

3. Wykonano projekt rozbiórki hali magazynowej przy ul. Kościuszki 37.

4. Wykonanie kosztorysów dotyczących budynków zlokalizowanych przy ul. Kościuszki 37.

5. Sporządzenie koncepcji parkingu przy ul. Jana Pawła II.

6. Prowadzenie inwestycji związanej z klimatyzacją w budynkach UM przy ul. Narutowicza 10 i ul. Marszałka Piłsudskiego 14.

7. Faktury za wykonane zadania i usługi (skontrolowane, opisane i zatwierdzone do wypłaty): 34 szt.

Przygotowane i złożone wnioski o dofinansowanie:
1. „Wymiana nawierzchni na ogólnodostępnym kompleksie sportowo - rekreacyjnym przy Szkole Podstawowej nr 5 w Trzebini” - Konkurs Małopolska Infrastruktura rekreacyjno– sportowa– MIRS”. Wniosek został złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w dniu 26.03.2020 r.

2. „Zakup Sprzętu do zapewnienia gotowości bojowej jednostki OSP w Psarach (wysokociśnieniowe urządzenie gaśnicze WATERJET)” - „Małopolskie OSP 2020”. Wniosek został wysłany do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w dniu 31.03.2020 r.

3. „Dostępny Samorząd: Przeprowadzenie szkoleń dla UM w zakresie idei dostępności oraz zatrudnienia osób niepełnosprawnych”. Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój – Działanie 2.18. Wysokiej jakości usługi administracyjne”. Gmina przystąpiła do niniejszego projektu jako beneficjent w dniu 07.04.2020 r.

4. „Błonia Karniowickie -Zagospodarowanie terenu na cele kulturalno - sportowe” – Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Inicjatywa Leader. Uzupełnienia wniosku o przyznanie pomocy przesłano do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w dniu 09.04.2020 r.

Ponadto:
Oględziny budynku gospodarczego zlokalizowanego przy ul. Lipcowej 53 w Trzebini oraz sporządzenie odpowiedzi dla wydziału GK o stanie technicznym ww. budynku. Analiza zasadności wykonania remontów pustostanów dla wydziału GK i MZN.

Referat Dróg i Transportu Publicznego:

- wydano 11 decyzji lokalizacyjnych dotyczących pasa drogowego dróg gminnych publicznych;

- dokonano 24 uzgodnień lokalizacyjnych urządzeń obcych w pasach drogowych pozostałych dróg;

- wydano 5 decyzji dotyczących zajęcia pasa drogowego;

- wydano 2 postanowienia o uzupełnienie wniosku;

- dokonano 3 uzgodnień trasy dla transportu ponadnormatywnego;

- wydano 15 opinii projektów zmiany organizacji ruchu;

- załatwiono 6 spraw interwencyjnych związanych z organizacją ruchu;

- ogłoszono 2 przetargi na opracowania projektowe dla zadań drogowych;

- wszczęto 1 postępowanie o udzielenie zamówienia na roboty drogowe w trybie zapytania cenowego;

- podpisano 7 umów z wykonawcami w zakresie zadań drogowych;

- sporządzono 2 aneksy do umów zawartych wcześniej;

- wydano 2 zlecenia na aktualizację kosztorysów inwestorskich dla zadań drogowych;

- wydano 14 zleceń na wykonanie robót naprawczych;

- zrealizowano 26 faktur związanych z wykonywaniem zadań prowadzonych przez referat;

- dokonano 1 zgłoszenia robót budowlanych w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie;

- wydano 3 pełnomocnictwa dla Projektantów realizujących opracowania projektowe w zakresie dróg;

- załatwiono 26 innych spraw związanych z zakresem działania referatu;

Referat wykonuje wszystkie pozostałe zadania, które nie mają odzwierciedlenia w wydawanych dokumentach, m.in. realizowane są zadania inwestycyjne, remontowe i utrzymaniowe - w tym remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych, bieżące naprawy uszkodzonych elementów dróg i oznakowania.

Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa

Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa
1. Prowadzono 6 postępowań administracyjnych w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

2. Wydano decyzję umarzającą postępowanie administracyjne w sprawie wydanie decyzj o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. „Modernizacja linii 110 kV relacji Jaworzno 1 - Siersza, Siersza - Włodzimierz, Włodzimierz - Trzebinia i Jaworzno 1 – Trzebinia”.

3. Wydano opinię co do konieczności uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji pn. „Budowa gruntowej instalacji fotowoltaicznej o mocy do 500 kWp wraz z przyłączem energetycznym SN oraz stacją transformatorową na działce nr 1176/7 obręb 0014 jedn. ew. Trzebionka miejscowość ul. Końcowa, 32-540 Trzebinia”.

4. Na podstawie art. 41 ust. 6a ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, zaopiniowano 2 wnioski o zmianę decyzji Starosty Chrzanowskiego zezwalającej na zbieranie odpadów.

5. Przekazano informację do Wydziału GAU, celem udzielenia informacji publicznej, w sprawie prowadzonych postępowań administracyjnych w zakresie odnawialnych źródeł energii realizowanych na terenie gminy Trzebinia.

6. Na podstawie art. 8a ust. 9 i 10 ustaw z dnia 13.10.1995 r. Prawo łowieckie, zaopiniowano 8 rocznych planów łowieckich na rok gospodarczy 2020/2021, które są sporządzane przez dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich.

7. W ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi zakupiono nasiona roślin miododajnych w celu poprawy zdrowotności rodzin pszczelich na terenie gminy Trzebinia oraz materiał nasadzeniowy, który zostanie wykorzystany do zakładania poletek łowieckich i pasów zaporowych dla zwierząt dziko żyjących, celem zminimalizowania szkód w uprawach i płodach rolnych oraz na terenach obejmujących zabudowania mieszkalne i gospodarcze.

8. W związku z pismem mieszkańca sołectwa Piła Kościelecka dotyczącym niszczenia naturalnych ekosystemów poprzez koszenie traw, które stanowią pożywienie dla pszczół, wystąpiono do Śląskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach, jako organizacji zrzeszającej pszczelarzy m.in. z terenu gminy Trzebinia, z prośbą o ustosunkowanie się do przedmiotowego pisma. Po uzyskaniu odpowiedzi przesłano pismo mieszkańca wraz z opinią Śląskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz do Ministerstwa Klimatu. 

9. Przeprowadzono 27 oględzin w terenie w ramach złożonych przez mieszkańców zgłoszeń zamiaru usunięcia drzew i krzewów.

10. Przekazano uwagi i propozycje do Marszałka Województwa Małopolskiego do aktualizowanego Programu Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego oraz zamieszczono informację w sprawie konsultacji społecznych na stronie internetowej Urzędu.

11. Przygotowano sprawozdanie z realizacji Programu Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego wraz z inwentaryzacją źródeł ciepła – zinwentaryzowano 147 punktów adresowych.

12. Przygotowano do podpisu z mieszkańcami 58 umów na dofinansowanie wymiany urządzeń grzewczych.

13. Podpisano z listy rezerwowej 5 umów z mieszkańcami na dofinansowanie OZE w ramach realizowanego projektu pn.: „Montaż instalacji odnawialnych źródeł energii na terenie Gmin: Nowy Targ, Miasta Nowy Targ, Czorsztyn, Łapsze Niżne, Brzesko, Alwernia, Babice Chrzanów, Libiąż oraz Trzebinia” finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Poddziałania 4.1.1 z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020.

14. Przygotowano projekt Uchwały w sprawie wykazu kąpielisk na terenie Gminy Trzebinia. 

15. Wydano postanowienie w sprawie zaopiniowania „Projektu robót geologicznych dla określenia warunków geologiczno-inżynierskich dla projektowanej przebudowy terminala paliw BP03 PKN Orlen S.A. w Trzebini”. 

16. Przygotowano i przekazano do Urzędu Marszałkowskiego dodatkowe informacje do złożonej fiszki o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach Platformy Wsparcia Regionów Górniczych.

Referat Gospodarki Mieszkaniowej
W okresie od 17 marca do 22 kwietnia 2020 roku wpłynęło 86 pism wymagających rozpatrzenia.
1). Realizacja spraw, związanych z lokalami użytkowymi i mieszkalnymi. Dotyczyły one m.in. przedłużenia okresów najmu, rozkładania na raty, weryfikacji wpływających wniosków mieszkaniowych.

2). Zawarto umowy i przekazano place budów dot. procedur przetargowych związanych z:
a). Remontem 12 kominów w części ponad dachem oraz doszczelnienie 5 kominów na całej wysokości z nowymi czapkami w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Trzebini, ul. 1000-l. PP 53 ;
b). Remontem 12 kominów w części ponad dachem oraz doszczelnienie na całej wysokości z nowymi czapkami w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Trzebini, ul. 1000-l. PP 55;
c). Remontem 5 kominów ponad dachem z nowymi czapkami oraz remontem ław kominiarskich w budynku mieszkalnym w Trzebini, ul. Pułaskiego 5;
d). Remont 6 kominów ponad dachem z nowymi czapkami oraz remontem ław kominiarskich w budynku mieszkalnym w Trzebini, ul. Pułaskiego 7.

3). Prace inwestycyjne związane z zasobem mieszkaniowym zostały zakończone i odebrane (przyłączenie budynku do kanalizacji oraz wykonanie łazienek ul. Długa 11), wykonanie zaleceń pokontrolnych ul. Grunwaldzka 1.

4). Sprawy związane z obniżaniem stawek czynszów, umorzeniami, odroczeniami i rozkładaniem na raty dla przedsiębiorców są rozpatrywane na bieżąco, w ramach wpływających pism. Do 22.04.2020 wpłynęło 11 wniosków.

Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa informuje, że w w/w terminie zawarto 16 umów z firmami zewnętrznymi, nastąpiło otwarcie ofert do przetargu na zarządzanie terenem Ośrodka rekreacyjnego „Balaton” oraz „Chechło” , do tutejszego Wydziału w w/w terminie wpłynęło 164 sztuk korespondencji w tym: faktury, pisma, wnioski, sprawozdania itp., które zostały zrealizowane lub są realizowane na bieżąco z zachowaniem ustawowych terminów.

Wydział Polityki Społecznej, Sportu i Turystyki:
1. Przygotowanie pełnej dokumentacji akcji #zSercemDoLudzi, tj: deklaracja wolontariusza, kwestionariusz przyjęcia zgłoszenia, regulamin, porozumienie.

2. Przygotowanie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Chrzanowskiego na realizację zadania pn.”Zakup sprzętu medycznego dla Szpitala Powiatowego”.

3. Przygotowanie umowy na zabezpieczenie posiłków na kwarantannie zbiorowej.

4. Przekształcenie zajęć terapeutycznych dla osób z problemem alkoholowym odbywających karę pozbawienia wolności w ZK w Trzebini z formy stacjonarnej na formę online.

5. Przygotowanie dwóch wniosków do fundacji ORLEN – Moje miejsce na ziemi:
1. Bądź trzeźwy na drodze – wniosek w imieniu Stowarzyszenia Integracja na 5 000 zł;
2. Ocalić pszczoły dla ludzkości – wniosek UM Trzebinia na 20 000 zł.

6. Na bieżąco udzielanie informacji telefonicznych, jak zachować się w przypadku powrotu z zagranicy i możliwości odbycia kwarantanny poza miejscem zamieszkania.

7. Przygotowanie zarządzeń Burmistrza Miasta Trzebini związanych z COVID 19.

8. Analiza oraz przekazanie do realizacji organizacjom pozarządowym działającym na rzecz Gminy (85 organizacji) zarządzeń wojewody związanych z COVID – 19.
9. Bieżący kontakt ze stowarzyszeniami oraz klubami sportowymi w sprawach wydatkowania dotacji, rozwiązywanie problemów technicznych i merytorycznym przy ograniczonej realizacji zadań. 

10. Rozwiązywanie problemów technicznych przy wydawaniu żywności przez Polski Komitet Pomocy Społecznej.

11. Rozliczenie dotacji na basen do MZN SP. z o.o. za rok 2019. 

12. Przygotowanie sprawozdań do OPS związanych z realizacją strategii społecznej, oceny zasobów pomocy społecznej za rok 2019. 

13. Przygotowanie sprawozdania PAPRA-G1 z działalności samorządów gminnych w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. 

14. Przygotowanie wskaźników za 2019 z Małopolskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2014-2020.

15. Przygotowanie wskaźników za 2019 z Małopolskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na lata 2014-2020.

16. Przygotowanie sprawozdania z działań gminy podejmowanych na podstawie Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

17. Przygotowanie raportu z wykonania Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za 2019 rok dla Rady Miasta Trzebini.

18. Przygotowanie sprawozdania z podejmowanych działań w ramach Gminnego Programu Wspierania Rodziny za 2019r.

19. Przygotowanie sprawozdania dotyczącego realizacji przez Gminę zadań wynikających z Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

20. Przyjmowanie zgłoszeń osób do procedury zobowiązania do leczenia odwykowego i zakładanie dokumentacji.

21. Udzielanie informacji telefonicznie jak zgłosić w obecnej sytuacji do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych osobę nadużywającą alkoholu i gdzie zgłosić się po pomoc – Punkt pomocy oraz terapeuci przyjmują z zachowaniem wszystkich obostrzeń Ministerstwa.

22. Przygotowanie umowy na przeprowadzenie Diagnozy Problemów Społecznych na terenie Gminy Trzebinia.

23. Przygotowanie sprawozdań z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi za rok 2019.

24. Przygotowanie dla Starostwa Powiatowego pełnej informacji dotyczącej bazy sportowej na terenie Gminy.

25. Analiza oraz rozpatrzenie skargi KS Victoria na „niesłusznie” przyznane stypendium – skarga odrzucona.

26. Przygotowanie dokumentów do sądu – zaskarżenie Zarządzenia Burmistrza dot. stypendiów.

27. Rozliczenie dotacji UKS Dulowa, przygotowanie oraz podpisanie umowy na realizację zadania z zakresu sportu na rok 2020.

28. Ogłoszenie oraz rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert – Prowadzenie Klubu Seniora.

29. Wysłanie zapytań od Rady Osiedla Gaj, z zebrania wiejskiego w Bolęcinie do Dyrektora Zarządzającego Centrum Medyczne PZU Zdrowie ELVITA oraz przesłanie zwrotne odpowiedzi. 

30. Na bieżąco wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego mieszkańcom Gminy – łóżka, chodziki, wózki inwalidzkie.

31. Udzielenie odmowy osiedlenia na terenie gminy 4 repatriantom (z uwagi na brak wolnych mieszkań na terenie gminy).

32. Przygotowywanie aneksów umów dotacyjnych oraz umów zleceń dostosowanych do zaleceń ministerstwa zdrowia. 

33. Przygotowanie podziękowania za prowadzenie działań w ramach kampanii „Bądź trzeźwy na drodze” oraz zlecenie wykonania patery.

34. Bieżące wypłaty stypendiów, transz dotacyjnych, płatności faktur, przedłużanie umów zleceń dla terapeutów, realizacja protokołów z narady.

Referat Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych załatwił łącznie 223 sprawy, dotyczące dowodów osobistych, udostępnień danych oraz meldunków. 

Biuro ds. działalności gospodarczej przetworzyło w systemie CEIDG 65 wniosków związanych z działalnością gospodarczą, w tym:

- wnioski o założenie działalności gospodarczej - 1;

-wnioski o zmianę w wykonywaniu działalności gospodarczej - 28;

- wnioski o zawieszenie wykonywania działalności gospodarczej - 23;

- wnioski o wznowienie wykonywania działalności gospodarczej - 6;

- wnioski o rezygnację z wykonywania działalności gospodarczej - 7.

W zakresie załatwionych spraw związanych z zezwoleniami na sprzedaż napojów alkoholowych:

- wydano zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych - 7;

- wydano wygaszenie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych - 2.
Na bieżąco przyjmowane są nowe wnioski dotyczące zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Wydział Promocji i Kultury
- Na bieżąco aktualizuje treści na stronie internetowej trzebinia.pl (np. ogłoszenia, wybory, zakładka – Koronawirus).

- Uzgadnia realizację konkursów na fanpage gminy Trzebinia na FB,  np. konkursu z okazji święta Chrztu Polski.

- Wykonuje projekty graficzne – ulotki dot. dystrybucji maseczek (w tym zleca wydruk), akcji #zSercemDoLudzi, identyfikatorów wolontariuszy, a także projekty podziękowań i dyplomów,itp.

- W okresie świątecznym wykonywał projekty graficzne życzeń.

- Pracuje nad raportami, w tym opracował sprawozdanie z działalności do raportu o stanie gminy, strategii, działań dot. współpracy zagranicznej.

- Na bieżąco realizuje zawarte umowy oraz płatności, wyceny, zlecenia, przekazuje dotacje dla TCK i MBP w Trzebini.

- Współpracuje z TCA w zakresie tłumaczeń zasad naboru - dotacje ISE Inicjatywa Środkowoeuropejska.

- Współpracuje z Powiatem Chrzanowskim przy opracowywaniu danych do albumu.

Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami
W okresie od 15 marca rozpatrzył 100 spraw. W trakcie realizacji są 124 sprawy.