Udało się. Gmina Trzebinia otrzymała dofinansowanie na realizację kolejnego etapu zagospodarowania terenu przy Domu Kultury w Myślachowicach oraz Błoń Karniowickich w Karniowicach.

LGD

W piątek podpisano umowę o dofinansowaniu. Na zdjęciu Roman Wcisło, zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie oraz Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini

Na realizację obu zadań w sumie udało się pozyskać przeszło 254 tys. zł. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo na Jurze”.

W ramach kolejnego etapu zagospodarowania terenu za Domem Kultury w Myślachowicach powstanie boisko do siatkówki wraz z polem do gry w siatkówkę o powierzchni blisko 600 mkw, a także drugie mniejsze z przeznaczeniem do gry w siatkówkę oraz badmintona. Dodatkowo siłownia na świeżym powietrzu z sześcioma urządzeniami do ćwiczeń, a także plac do gry w szachy.

- W 2009 roku powołaliśmy grupę inicjatywą, która zajęła się opracowaniem planu odnowy Myślachowic. Rok później powstał projekt. W 2014 roku udało nam się zrealizować I etap inwestycji Powało wówczas wielofunkcyjne boisko, zadaszone miejsce na grilla, altana, teren został odwodniony. Kolejnym etapem było powstanie placu zabaw. Budowa kolejnych boisk i siłowni to trzeci etap odnowy naszej miejscowości Cieszę się, że burmistrz Jarosław Okoczuk przyjął zasadę, że rozpoczęte inwestycje należy kończyć. Mówił o tym w kampanii i słowa dotrzymuje – mówi Jacek Woch, sołtys Myślachowic, który docelowo chciałby jeszcze zagospodarować teren parku. Wytyczyć tam alejki i zamontować nowe oświetlenie.

Z kolei projekt zagospodarowania Błoń Karniowickich zakłada montaż atrakcji dla dzieci i młodzieży. Będą to urządzenia zabawowe, rekreacyjne oraz edukacyjne. W planach jest ponadto budowa siłowni napowietrznej z czterema urządzeniami do ćwiczeń. W ramach zagospodarowania centralnego placu w sołectwie staną też nowe ławki, latarnie, stojaki na rowery, kosze na śmieci.

- Mieszkańcy są pod wrażeniem zmian, jakie w ostatnich latach dokonały się na Błoniach Karniowickich. Bardzo się cieszymy, że udało się stworzyć to miejsce i że obecny burmistrz kontynuuje prace związane z zagospodarowaniem Błoń – podkreśla Franciszka Witoń, sołtys Karniowic.