Od września dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Trzebini bawić się będą na nowym placu zabaw. Zjeżdżalnie, tory przeszkód, piaskownica, równoważnie, samochodzik do zabaw dla maluszków są już gotowe i czekają.

plac zabaw

Dyrektor przedszkola Edyta Surowiec przy nowym urządzeniu do zabaw

Stan techniczny starych urządzeń do zabaw był tak zły, że podjęto decyzję o zamknięciu placu zabaw. Przez rok przedszkolaki nie miały żadnego.

- Wszyscy bardzo się cieszymy, że udało nam się zrealizować tę inwestycję. Na nowym placu zabaw jest wiele atrakcji zarówno dla maluszków, jak i starszaków. Jestem przekonana, że dzieci będą zadowolone – mówi Edyta Surowiec, dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 2.

Poza nowym placem zabaw, przy przedszkolu stanęło nowe ogrodzenie. Teren został wyrównany. Zadanie kosztowało 150 756,52 zł. Na zlecenie gminy wykonała je spółka Apis Polska z siedzibą w Jarosławiu.

W planach na ten rok jest także termomodernizacja budynku. Na wniosek burmistrza Jarosława Okoczuka radni przekazali na ten cel 200 tys. zł. Obiekt jest wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków. Trzebinia wystąpiła do Małopolskiego Konserwatora Zabytków z wnioskiem o wydanie opinii. Rozpoczęcie prac uzależnione jest od jego pozytywnej decyzji w sprawie.

plac zabaw1

 Nowy plac zabaw przy Przedszkolu Samorządowym nr 2

plac zabaw2

plac zabaw4