42 tys. zł na zakup trzech urządzeń do wysokoprzepływowej tlenoterapii przekaże gmina Trzebinia Szpitalowi Powiatowemu w Chrzanowie. Urządzenia będą wykorzystywane m.in. do ratowania chorych na COVID-19.

Dyrektor szpitala składa podziękowania burmistrzowi

Artur Baranowski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, wręczył burmistrzowi Jarosławowi Okoczukowi symboliczne podziękowania za dotychczasową pomoc

Decyzję o udzieleniu pomocy finansowej radni podjęli na wniosek burmistrza Jarosława Okoczuka.

- W tych trudnych czasach trzeba być solidarnym. Dlatego wspólnie z burmistrzami pozostałych gmin w powiecie oraz wójtem kolejny raz postanowiłem pomóc szpitalowi – mówi Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.

Wcześniej gmina dofinansowała zakup sprzętu do szpitalnego laboratorium, gdzie wykonywane są badania na koronawirusa oraz sprzętu do badania układu oddechowego (EBUS).

- Dziękuję za dotychczasowe wsparcie. Na Trzebinię zawsze można liczyć. Początkowo była mowa, że w naszym szpitalu ma być 20 łózek covidowych. Aktualnie ich liczba wzrosła do 101. Kolejne będziemy dokładać. Stąd też nasza prośba o pomoc w zakupie urządzeń, które są wykorzystywane do ratowania chorych na COVID-19 – podkreśla Artur Baranowski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie i dodaje, że po zakończeniu pandemii, urządzenia do wysokoprzepływowej tlenoterapii zostaną w chrzanowskiej lecznicy i będą służyć do leczenia chorób płuc.

Treść podziękowań od Szpitala Powiatowego w Chrzanowie

Treść podziękowań od dyrekcji i pracowników Szpitala Powiatowego w Chrzanowie dla Burmistrza i Rady Miasta Trzebini