Wraz z początkiem roku Urząd Miasta w Trzebini rozpoczął przyjmowanie wniosków o przyznanie dotacji na wymianę pieca. Od 1 stycznia można to zrobić za pomocą platformy e-puap. Większość mieszkańców wybrała właśnie ten sposób.

komin dymiący
W dniach od 1 do 4 stycznia 2021 roku za pomocą platformy e-puap do urzędu wpłynęło około 90 wniosków o przyznanie dofinansowania do wymiany starego kopciucha.

- Od miesięcy zachęcamy do załatwiania spraw urzędowych przez internet. Jesteśmy do tego przygotowani. Inwestujemy w to, żeby dało się to zrobić łatwo, szybko, wygodnie, bez konieczności wychodzenia z domu, co w czasie pandemii koronawirusa jest szczególnie ważne. Cieszy nas, że coraz więcej mieszkańców z tego korzysta – mówi Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini.

Od poniedziałku 4 stycznia wnioski można też składać osobiście na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta w Trzebini przy ul. Marszałka Piłsudskiego 14. Do tej pory zrobiło to ponad 60 osób.

Warto przypomnieć, że w 2020 roku dotacje do wymiany pieca otrzymało 104 wnioskujących. Pierwotnie w budżecie gminy zabezpieczono na ten cel 295 tys. zł. Ostatecznie zwiększono kwotę i wydano blisko pół miliona złotych!