W ramach gminnej ekoakcji „Trzebinia po stronie natury”, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w projekcie ekologicznym „Czytamy – pszczołom pomagamy”.

Karta Ekologa - wzór karty do zbierania naklejek

Akcja rozpoczyna się 18 stycznia 2021 roku i potrwa do 29 lipca tego roku. Jej celem jest zwiększenie obszarów, na których rosnąć będą miododajne rośliny, co w konsekwencji wpłynie na wzrost liczby pszczół w gminie.

Aby przyłączyć się do projektu, wystarczy przyjść do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Trzebini (przy ul. Narutowicza 10) lub do podległych jej filii i bezpłatnie odebrać „Kartę Ekologa”. Następnie, podczas kolejnych pięciu wizyt, trzeba zebrać 5 naklejek, które należy nakleić na odwrocie Karty. Karty i naklejki wydawane będą do wyczerpania nakładu.

Wypełnioną „Kartę Ekologa” należy zwrócić w głównej siedzibie biblioteki lub w jednej z filii, w zamian za co rozdawane będą mieszanki nasion kwiatów, zakładki do książek oraz materiały edukacyjne.

Następnym krokiem udziału w projekcie jest posadzenie otrzymanych nasion, zadbanie o ich wzrost i sfotografowanie postępów rozwoju. W tym czasie każdy uczestnik projektu otrzyma też dodatkowe, literackie zadanie do wykonania.

W dniach od 21 do 29 lipca pracownicy Biblioteki będą czekać na zdjęcia wyhodowanych roślin. Fotografie należy przesłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wyróżnione prace zostaną dodatkowo nagrodzone.

Zachęcamy do udziału w projekcie również szkoły i przedszkola z gminy Trzebinia – w sprawach organizacyjnych zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznego pod numerem 32 612 13 98 wew. 105 lub 519 783 886.

Działania trzebińskiej biblioteki oraz informacje o pozostałych zaplanowanych projektach będą zamieszczane w zakładce gminnej eko-akcji „Trzebinia po stronie natury”.