Bezpieczeństwo mieszkańców to dla burmistrza Trzebini priorytet. Dlatego od lat skutecznie zabiega o doświetlenie przejść dla pieszych. Właśnie przyszła informacja, że na kolejnych dwóch, tym razem w centrum miasta, pojawi się dodatkowe oświetlenie.

Przejście dla pieszych RynekDodatkowe oświetlenie zostanie zamontowane na przejściu w obrębie Rynku (poniżej skrzyżowania z ul. Narutowicza)

Do programu „Poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w ciągu dróg wojewódzkich Województwa Małopolskiego” w styczniu tego roku gmina zgłosiła wnioski o doświetlenie dwóch przejść na ul. Marszałka Piłsudskiego – pasów przy Urzędzie Miasta w Trzebini oraz tych, zlokalizowanych w pobliżu skrzyżowania z ul. Narutowicza. Oba znajdują się w ścisłym centrum miasta i z każdego korzysta wielu mieszkańców. Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego na przejściach zostaną zamontowane dodatkowe lampy z czujnikiem zmierzchu oraz czujnikiem obecności pieszego. Zadanie zrealizuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Doświetlenie jednego przejścia to koszt około 35 tys. zł. Połowę tej kwoty przekaże województwo. Drugie tyle – gmina Trzebinia.

- Realizacja tej inwestycji jest dla nas bardzo ważna. Przejście ma być bezpiecznym azylem dla pieszych, a niestety nie zawsze tak jest. Odpowiednie oświetlenie takiego miejsca zwiększa szanse na to, że osoba z niego korzystająca będzie bardziej widoczna – podkreśla burmistrz Jarosław Okoczuk.

W poprzednich latach, dzięki staraniom gminy, doświetlono kilka przejść na drodze wojewódzkiej nr 791: trzy przejścia w Myślachowicach oraz na ul. Marszałka Piłsudskiego w Trzebini (w rejonie skrzyżowania z ul. Strzelniczą) .

Przejście dla pieszych urzadJaśniej będzie także na przejściu dla pieszych przy Urzędzie Miasta w Trzebini