Na wniosek wykonawcy robót, termin zakończenia budowy Trzebińskiego Parku Rozrywki przesunięto na koniec maja. Powodem wydłużenia realizacji zadania jest przede wszystkim trwająca epidemia koronawirusa.

wrotkowiskoEkipa budowlana zakończyła niedawno prace, związane z wykonaniem warstw wygłuszających oraz betonowej wylewki w pomieszczeniu, gdzie będzie można jeździć na wrotkach

Zgodnie z umową, prace związane z budową wrotkowiska w budynku Domu Kultury w Myślachowicach, miały się zakończyć 30 kwietnia tego roku. Przedsiębiorstwo Olexbud, które wygrało przetarg na realizację inwestycji, zwróciło się jednak z prośbą o wyrażenie zgody na zakończenie robót miesiąc później – 31 maja. Jak uzasadnia prezes zarządu firmy, sytuacja związana z epidemią koronawirusa uniemożliwiła terminowe i systematyczne dostawy materiałów budowlanych, co z kolei uniemożliwiało realizację poszczególnych etapów zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Koronawirus dotknął też załogę firmy. Niektórych bezpośrednio, bo zachorowali. Część trafiła na kwarantannę.

Burmistrz Jarosław Okoczuk, rozumiejąc sytuację, wyraził zgodę na wydłużenie czasu realizacji zadania.

Przypomnijmy, Trzebiński Park Rozrywki to nie tylko sala do jazdy na wrotkach. W ramach realizacji inwestycji powstaną także klub muzyczny czy bawialnia dla dzieci. Zadanie kosztuje 1,4 mln zł.