Piła Kościelecka to atrakcyjny teren do zamieszkania. Gmina od lat sprzedaje tu działki budowlane i inwestuje w niezbędną infrastrukturę, m.in. w budowę dróg dojazdowych.

Ul. Podleśna kadr

Drogowcy dokończą budowę ul. Podleśnej w Pile Kościeleckiej

W ciągu ostatnich pięciu lat gmina Trzebinia sprzedała w rejonie ulic Zielonej i Słonecznej w Pile Kościeleckiej ponad dwadzieścia działek budowlanych. W planach na ten rok jest sprzedaż trzech kolejnych o powierzchni około 7,5 ara każda. Na tym obszarze gmina jest jeszcze w posiadaniu terenu o łącznej powierzchni 12 ha, który sukcesywnie zamierza wydzielać i przeznaczać do sprzedaży. Stąd potrzeba inwestowania w niezbędną infrastrukturę.

Jedną z nowo powstałych ulic jest Podleśna. Budowa drogi rozpoczęła się w poprzednich latach. Wykonano wówczas podbudowę. Teraz drogowcy położą asfalt i krawężniki. Na realizację prac mają czas do 6 sierpnia.  

W przetargu na kontynuację zadania wystartowały trzy firmy. Wybrano najtańszą ofertę złożoną przez Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Transportowe Wikos Fresh Michał Strzelec z Wygiełzowa, które podjęło się realizacji prac za kwotę 153 111,13 zł brutto.