Gmina Trzebinia otrzyma aż 3 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To pieniądze na budowę bloku mieszkalnego na osiedlu Gaj oraz parkingu przy dworcu PKP.

dworzecPrzy dworcu PKP w Trzebini gmina wybuduje parking z prawdziwego zdarzenia

- To ogromny sukces mój i całego zespołu pracowników urzędu. Cieszę się, że gmina Trzebinia została dostrzeżona i otrzyma wielomilionowe dofinansowanie, które pozwoli na realizację ważnych dla mieszkańców przedsięwzięć. Dzięki tym pieniądzom wybudujemy wyczekiwany blok mieszkalny oraz parking przy dworcu PKP, o potrzebie którego mówiło się w gminie od wielu lat – podkreśla Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.

Nowy blok z 16 mieszkaniami komunalnymi ma stanąć na działce przy ul. Jana Pawła II w Trzebini. Jego budowa szacowana jest na 3,5 mln zł. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wynosi 2,5 mln zł. Pozostałą kwotę wyłoży gmina. Budynek, zgodnie z założeniem, ma być gotowy w 2022 roku. Będzie to pierwszy z kompleksu sześciu bloków mieszkalnych, planowanych do budowy na osiedlu Gaj.

Budowa parkingu na 98 miejsc postojowych przy ul. Dworcowej w Trzebini rozpacznie się w tym roku. Realizacja inwestycji ma kosztować niespełna 1,4 mln zł. Dofinansowanie wynosi 500 tys. zł. Parking będzie ogólnodostępny. Ucieszy szczególnie tych, którzy pracują poza granicami gminy i dojeżdżają do pracy pociągiem.

- Nasze starania o przyznanie pieniędzy zaprocentowały. Pragnę podziękować za wsparcie wojewodzie Łukaszowi Kmicie, a także posłom Krzysztofowi Kozikowi i Rafałowi Bochenkowi – dodaje burmistrz Okoczuk.

blok gajNowy blok powstanie przy ul. Jana Pawła II na osiedlu Gaj