Na przejściu dla pieszych na ul. Jana Pawła II na osiedlu Energetyków w Trzebini jeszcze w tym roku pojawi się sygnalizacja świetlna z radarowym pomiarem prędkości na wzór tych, jakie funkcjonują na ul. 1 Maja na osiedlu Trzebionka czy przy ul. Grunwaldzkiej w Sierszy. Połowę kosztów zakupu i montażu świateł pokryje gmina Trzebinia.

Burmistrz i naczelnikBurmistrz Jarosław Okoczuk konsultuje planowaną inwestycję z Tomaszem Glazerem, zastępcą naczelnika wydziału rozwoju w Urzędzie Miasta w Trzebini

Ul. Jana Pawła II to droga powiatowa. Mieszkańcy osiedla Energetyków interwencje w sprawie poprawy bezpieczeństwa pieszych zgłaszają głównie do burmistrza Trzebini. Jarosław Okoczuk, wsłuchując się w ich głos, zawnioskował do starosty chrzanowskiego o montaż sygnalizacji świetlnej.

 Bezpieczeństwo mieszkańców to priorytet. Dlatego, odkąd objąłem urząd burmistrza, jestem otwarty na współpracę z powiatem i przy każdej okazji deklaruję wsparcie finansowe dla zadań realizowanych na drogach powiatowych w Trzebini. Dziękuję panu staroście Andrzejowi Urydze, że wyszedł nam naprzeciw i postanowił o montażu świateł. Będzie to nasze kolejne, wspólne przedsięwzięcie dla poprawy bezpieczeństwa na drogach – mówi Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.

Koszt budowy sygnalizacji szacowany jest na 114 tys. zł. Gmina pokryje połowę tej kwoty. Decyzję w tej sprawie Rada Miasta Trzebini podjęła na czwartkowej sesji.