Kolejne laptopy trafiły do szkół. We wtorek burmistrz Jarosław Okoczuk oraz jego zastępczyni Anita Lipnicka przekazali 21 zestawów. W sumie, dzięki staraniom gminy, w trakcie pandemii pozyskano aż 172 komputery, z których korzystają dziś uczniowie.

Przekazanie laptopów w SP6Przekazanie sprzętu komputerowego w Szkole Podstawowej nr 6 w Trzebini

Przekazane we wtorek laptopy wraz z myszkami i słuchawkami zakupiono w ramach realizacji projektu, pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych”. Ma on na celu wsparcie realizacji zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych poprzez zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego zdalne nauczanie w związku z zagrożeniem i skutkami COVID-19. Na zakup sprzętu gmina pozyskała grant w wysokości 74 997,41 zł.

- Jestem przekonany, że dzięki nowemu sprzętowi nauka będzie łatwiejsza i przyjemniejsza. Lekcje online nigdy jednak nie zastąpią nawet w części tych tradycyjnych w szkole. Dlatego życzę Wam, by nie było więcej konieczności nauki przez internet – mówi Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini. I deklaruje, że nadal będzie zabiegał o pieniądze, które pozwolą na zakup kolejnych zestawów komputerowych dla uczniów.

Obraz2 copy