Jacek Osuch, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, i zarazem pełnomocnik rządu ds. infrastruktury sportowej, odwiedził we wtorek Trzebinię. Spotkał się z burmistrzem Jarosławem Okoczukiem, by omówić realizowane w gminie inwestycje sportowe.

Wiceminister z wizytą w BolęciniePostęp prac na budowie nowej sali gimnastycznej w Bolęcinie doglądali Jerzy Bogomaz, inspektor nadzoru z ramienia gminy, burmistrz Jarosław Okoczuk, Jacek Osuch, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, i zarazem pełnomocnik rządu ds. infrastruktury sportowej, Sylwia Brzózka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolęcinie i Tomasz Glazer, zastępca naczelnika wydziału rozwoju Urzędu Miasta w Trzebini

Głównym tematem rozmów była budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Bolęcinie oraz pełnowymiarowego boiska w centrum miasta. Realizacja tej pierwszej inwestycji już się rozpoczęła. Prace wykonywane są etapami. Nowa sala gimnastyczna ma być gotowa wiosną 2023 roku. Jej koszt sięga blisko 4 mln zł. Gmina czyni starania o pozyskanie dofinansowania w wysokości 1,2 mln zł z programu Sportowa Polska. Wiele w tej kwestii zależy właśnie od decyzji pełnomocnika rządu ds. infrastruktury sportowej. Stąd też jego wizyta w Trzebini.

- Omówiliśmy realizacje tego zadania. Przybliżyłem ministrowi potrzebę budowy takiego obiektu właśnie w tej miejscowości. Bolęcin się rozwija i potrzebuje nowej sali gimnastycznej. Przy okazji pokazałem, co już wykonano na placu budowy. Bardzo mi zależało, by osobiście odwiedził to miejsce i zobaczył szkołę – podkreśla burmistrz Jarosław Okoczuk.

Jacek Osuch był pod wrażeniem budynku szkoły w Bolęcinie. Zachwalał wygląd klas i korytarzy. Znalazł też czas na krótkie spotkanie z uczniami.

- Drugim, ważnym dla nas tematem, jaki poruszyliśmy, jest budowa pełnowymiarowego boiska w Trzebini. Trwa opracowanie projektu inwestycji. Dokumentacja ma być gotowa jesienią tego roku. Liczymy, że uda nam się zdobyć dofinansowanie na realizację tego zadania – mówi burmistrz Okoczuk.

Jedną z możliwości pozyskania dofinansowania są pogramy Ministerstwa Sportu. Warunkiem startu jest jednak posiadanie gotowej dokumentacji projektowej, która właśnie się tworzy.

Podczas spotkania pełnomocnik rządu ds. infrastruktury sportowej zasygnalizował też możliwość ubiegania się o dofinansowanie z innych programów. Wspomniał m.in. o pieniądzach na odnowę nawierzchni Orlików. Ten program ma dopiero wystartować.

„Podczas odwiedzin w gminie Trzebinia spotkałem się z Jarosławem Okoczukiem, burmistrzem Trzebini, aby rozmawiać o inwestycjach lokalnych na Ziemi Chrzanowskiej. Wizyta ta była doskonałą okazją do zapoznania się z postępem prac przy realizacji zadania budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Bolęcinie. Rząd Prawa i Sprawiedliwości w sposób szczególny wspiera budowę nowoczesnych sal sportowych przy polskich szkołach. A wszystko po to, by zapewnić optymalne warunki do rozwoju młodych talentów” napisał wiceminister na swoim fanpage na FB po wizycie w Trzebini.