Tak o Błoniach Karniowickich mówił burmistrz Jarosław Okoczuk podczas uroczystości z okazji zakończenia prac związanych z zagospodarowaniem tego miejsca.

Otwarcie Błoń na czołowkęWstęgę na otwarciu Błoń Karniowickich po przebudowie przecinali w czwartek (od lewej): Barbara Paszcza, przewodnicząca KGW w Karniowicach, Franciszka Witoń, sołtys Karniowic, Waldemar Wszołek, przewodniczący Rady Miasta Trzebini i zarazem sołtys Dulowej, Jakub Głuch, członek zarządu spółki Krisbud, która odpowiadała za realizację prac, Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini, Rafał Kosowski, radny wojewódzki oraz Maciej Filipek, przewodniczący Rady LGD

Wykonane w ostatnich miesiącach prace były kolejnym etapem urządzania Błoń. Na placu stanęły urządzenia do zabaw, rekreacji i edukacji, m.in. piramida, labirynt, liczydło, urządzenie do gry w kółko i krzyżyk, mała architektura. Na realizację inwestycji pod nazwą „Błonia Karniowickie – zagospodarowanie terenu na cele kulturalno-sportowe” Trzebinia pozyskała dofinansowanie w wysokości 127 260 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (działanie Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER w zakresie poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność), realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo na Jurze”.

- Cieszę się, że kolejny skrawek gminy zmienił się nie do poznania. To, co dziś widzimy, to efekt pracy wielu lat. To sukces, na który pracowali sami mieszkańcy – burmistrz Jarosław Okoczuk nie ma wątpliwości, że nowy plac zabaw będzie się cieszył ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży.

- Zgodnie z tym, co zapowiadałem na początku kadencji, realizuję zgłaszane mi postulaty. Żadne sołectwo, ani żadne osiedle nie zostanie pominięte. Staram się tak gospodarować, by mieszkańcy byli usatysfakcjonowani tym, co wspólnie tworzymy – dodał burmistrz.

- Osobiście brałem udział w ocenie projektu, dotyczącego zagospodarowania Błoń Karniowickich na cele kulturalno-sportowe. Widząc to, co tu powstało, cieszę się, że te pieniądze wydatkowano na ten cel. Gratuluję pomysłu, a realizatorom wykonawstwa – mówił podczas uroczystego otwarcia Maciej Filipek, przewodniczący Rady LGD „Partnerstwo na Jurze”.

- W pierwszej kolejności trzeba jednak pogratulować mieszkańcom, że mieli pomysł i dążyli do jego realizacji. I cieszyć się, że burmistrzowi Trzebini zależy na zrównoważonym rozwoju, bo wtedy gmina się rozwija – głos zabrał także Rafał Kosowski, radny Województwa Małopolskiego.