W maju ukazał się pierwszy numer bezpłatnego biuletynu gminnego „Z serca Trzebini”.

biuletyn gminy maj
Jego wydawcą jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Trzebini. W każdym numerze będzie informować mieszkańców o ważnych dla nich sprawach, o tym, co dzieje się w Trzebini, o inicjatywach podejmowanych i realizowanych przez Gminę. Na łamach biuletynu nie zabraknie też informacji na temat edukacji w regionie, kultury czy sportu. Będzie też biblioteczny humor, recenzje książek, audiobooków i filmów.

- Współpraca nad każdym numerem będzie dla nas wyzwaniem. Mamy nadzieję, że również ciekawym doświadczeniem – mówi Marta Sikora, dyrektor MBP w Trzebini i zachęca do lektury pierwszego wydania.

W pierwszym numerze biuletynu gminnego przeczytacie m.in. o pracach nad zagospodarowaniem działki u zbiegu ulic Krakowskiej i Ochronkowej w Trzebini, planach prywatnego inwestora, który kupił budynek dawnego komisariatu policji, o urządzeniu nowego placu zabaw nad Balatonem, o plusach i minusach nauki zdalnej, a także e-ofercie trzebińskiej biblioteki, punkcie szczepień powszechnych czy dopłatach do wymiany starych pieców.

Biuletyn_Gminny_wydanie_I.pdf