Na Dzień Dziecka burmistrz Jarosław Okoczuk obiecał najmłodszym nowy plac zabaw nad trzebińskim Balatonem. Słowa dotrzymał. 1 czerwca uroczyście przeciął tam wstęgę.otwarcie placu zabaw nad balatonem2Wstęgę uroczyście przecięli Michał Walczyk, kierownik referatu gospodarki komunalnej w Urzędzie Miasta w Trzebini, Natalia Dadak, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Myślachowicach, burmistrz Jarosław Okoczuk oraz Aneta Brzóska, nauczycielka w Szkole Podstawowej w Myślachowicach

Urządzenia do zabaw zamontowano w miejscu starego placu zabaw już parę tygodni wcześniej. Ich wybór był konsultowany z rodzicami i ich dziećmi. Poza huśtawkami, bujaczkami czy atrakcyjnym torem przeszkód dla najmłodszych, są tam również urządzenia do zabaw dla starszych, a nawet dorosłych. Na street workout mogą bowiem ćwiczyć wszyscy chętni. Inwestycja kosztowała około 115 tys. zł.

Otwarcie placu zabaw nad balatonem1Burmistrz wręczył słodycze dla uczniów

Dzień Dziecka stał się okazją, by oficjalnie plac otworzyć.

- Liczę, że plac cieszył się będzie dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Nikt nie będzie się tu nudził – mówi burmistrz Jarosław Okoczuk, który nie wyklucza jego rozbudowy w kolejnych latach.

Otwarcie placu zabaw nad balatonem